Банкіри, юристи, міліціонери, IT-шники… хто стане поліцейськими Черкас?

У Черкасах стартував набір у нову патрульну службу. З самого ранку 21 вересня біля обласної філармонії, де приймають анкети охочих потрапити у поліцію, вистроїлася черга молодих людей. До лав нової служби планують набрати 200 осіб. Поліцейськими можуть стати особи від 21 до 35 років, які не мають судимостей, вільно володіють українською мовою. Також потрібно бути фізично розвиненим, пройти тест на рівень IQ, психологічне тестування та перевірку фізичного рівня підготовки.

Чому черкащани хочуть стати поліцейськими і які з прохідних етапів їх більше всього лякають, розповіли кореспонденту vikka.ua конкурсанти.


Давні друзі Роман та Андрій ходять разом до тренажерного залу. Працювати в поліції  теж сподіваються разом

Роман, 30 років: «За 8 років праці у банківському секторі ця робота настільки дістала… Хочеться змінити життя. Насамперед, як більшість тих, хто тут зібрався, мене цікавить фінансовий бік роботи. І, можливо, здамся банальним, але дійсно хочеться змін у країні. Нещодавно спостерігав картину, коли працівники міліції скупчилися біля зупиненої машини. Думав, що причепилися, а вони просто міняли колесо водію. Самі! Уявіть! Такі випадки вселяють надію у зміни на краще», – ділиться сподіваннями чоловік. Психологічні тести – єдине, що серед випробувань турбує Романа: «через те, що такі запитання неможна передбачити». Роман вважає, що для того, щоб поліцейські не були корумпованими, рівень зарплати має бути близько10 тисяч гривень.

Приватний підприємець Андрій вирішив узяти участь у наборі до поліції з особистих переконань. Рівень зарплати, як запевняє Андрій, для нього – не ключовий параметр. На його думку, тисяча доларів – пристойна нагорода для того, щоб поліцейський віддано виконував свої обов`язки. «Якщо будуть платити менше – заяву забирати не буду. Головне – моральні цінності. Я туди йду не заради грошей, а через бажання щось зробити. Я раніше дивився новини і казав: «всі вони погані люди». При цьому сам нічого не робив. Хочеться вийти з ролі критика».


Черкаська красуня може стати справжньою прикрасою місцевої поліції

Альона прийшла до пункту прийому конкурсних заявок з чоловіком. 23-річна красуня за фахом – юрист. Дівчина тимчасово не працює і мріє реалізувати себе в новому для України проекті. «Хочеться дійсно щось змінити в нашій країні і одночасно випробувати свої сили. Хоча я регулярно займаюсь спортом, трохи лякає забіг на кілометр. Та, попри сумніви, вважаю, що справлюсь», – переконана дівчина. Крім намагання долучитися до нового проекту та віри в зміни Альона хоче отримувати за свою роботу пристойну зарплату. «Якщо вони (влада) дійсно виконають свої обіцянки і зарплата буде на рівні 8-10 тисяч гривень – молодь це влаштує. Відчуваю, що якийсь підвох у цьому є. В Україні, як правило, ніколи не буває так ідеально, як обіцяють», – каже Альона.

29- річний лейтенант міліції Ілля нещодавно повернувся на Черкащину з Маріуполя, де працював та професійно займався легкою атлетикою. Уродженець Сміли впевнений у своїх силах. «Це буде новий виток у моєму житті. Я професійно займаюсь спортом, брав участь у багатьох змаганнях. Вже 8 років регулярно за кермом. Інші тести теж не лякають», – розповідає Ілля. Він вважає, що серед першочергових завдань нової поліції – завоювання довіри громадян.

Молода мама Юлія залишила на бабусю 10-місячного сина Артема і прийшла подавати заяву на участь в конкурсі. «Більш за все мене лякає фізичне тестування. Менше року тому я народила дитину і ще не повністю відновилася фізично. Сюди прийшла через те, що не знайшла роботи за фахом. Коли навчалася в Академії пожежної безпеки, нам обіцяли золоті гори, а в реальності вийшло по іншому. До того ж зміни в країні треба починати з себе. Тому я тут», – зазначає 28-річна Юлія. Крім страху перед фізичним тестуванням, жінка впевнена в своїх силах і вже розпланувала з чоловіком, як і на кого будуть залишати дитину.

22-річний автомеханік Денис вважає, що не тільки сам відповідає високим стандартам професії поліцейського, але й має свої власні вимоги до людей, з якими, можливо, йому доведеться працювати. «Людина має бажати постійно змінюватися. Навіть якщо він сьогодні вважає себе гідним кандидатом, відповідає вимогам, то через півроку з`являться нові виклики. Якщо не відповідаєш – потрібно відійти», – каже Денис. Хлопець у своїх шансах загалом упевнений. Та попри те, що раніше активно займався рукопашним боєм та баскетболом, хвилюється за фізичну підготовку: «нещодавно отримав травму, тож більш за все турбуюсь за вправи на турніку». Щодо заробітку, то 5 тисяч гривень, на думку Дениса, цілком би відповідали його потребам.

25-річний ІТ-спеціаліст Юрій: «Я відслужив у Збройних силах України – це мій плюс. Зараз ніде не працюю. Не дуже впевнено себе почуваю через не занадто гарні водійські навички», – так конкурсант оцінює свої шанси на успіх. При цьому хлопець вважає, що попри демократичний та незаангажований набір у поліцію, кадрове питання тут завжди має бути під прозорим контролем