Василь СОЛОМАХА: Наступний крок команди мера Бондаренка – підвищення тарифів на квартплату

«Вільні демократи» торік ініціювали рішення про об’єднання двох черкаських СУБІв в одне комунальне підприємство. Таке об’єднання дозволило б заощадити 2-3 млн. грн в рік на утриманні апарату управління СУБів. І тим самим протягом року не підвищувати тарифи на квартплату. Проте на таємній сесії в Каневі це рішення скасували.

— Зараз у Черкасах два СУБи, два начальники із зарплатами в 15-20 тис. грн, два водія начальника, дві секретарки начальника, два головні бухгалтери, два головні інженери та інше. Об’єднання СУБів дозволило б зменшити керівний склад і адміністративні витрати на його утримання на 2-3 млн. грн в рік, — зазначив Василь Соломаха.

Команда «Вільних демократів» послідовна в своїх діях. Ще за часів мерства Сергія Одарича була зменшена кількість СУБів з 7 до 3-ох. Таким чином тарифи на квартплату не росли протягом 4 років.

— Щоб комунальні підприємство прибирали двори, ремонтували під’їзди, вчасно ремонтували труби потрібно діяти двома шляхами: або зменшувати витрати на адміністративну частину, або підвищувати тарифи. «Вільні демократи» запропонували скоротити кількість СУБів і не підвищувати тарифи, — заявив Василь Соломаха.

Він став автором проекту рішення міської ради. Його було проголосовано ще минулого року. Йшла процедура ліквідації СУБів. Проте на таємній сесії в Каневі 22 депутати скасували це рішення. Таким чином у Черкасах продовжують працювати дві Служби утримання будинків.

— У команди Бондаренка тепер залишився другий шлях, щоб утримати СУБи на плаву, — це підвищувати тарифи на квартплату. За бездіяльність мера доведеться розплачуватися містянам, — зазначив Василь Соломаха.

Депутат нагадав, що днями рішенням виконком був підвищений тариф на вивезення сміття.