Вимагаємо проведення бюджетних слухань – Олександр ЗГІБЛОВ

Фракція Партії вільних демократів у Черкаській міській раді вимагає проведення бюджетних слухань по формуванню бюджету на 2019 рік за участі керівників департаментів, депутатів, громадськості і журналістів.

— Уже початок грудня. Ми бачимо лише презентацію головного фінансового документу від департаменту фінансів на сайті міської ради. У міській раді розповідають, що бюджет уже розписаний, чекають моменту, як його винести на виконком. Для галочки проведуть слухання і на тому все. Ми вимагаємо провести громадське обговорення бюджету Черкас. Він має стати дійсно народним, а не чиновницьким, — зазначив Олександр Згіблов.

За словами депутата, раніше обговорення бюджету і Програми соціально-економічного розвитку розпочиналося ще у вересні і тривало майже два тижні. Детально обговорювали кожен департамент, шукали шляхи оптимізації неефективних витрат, подавали пропозиції. Від громадськості тоді надходило до 300 пропозицій, які потім вивчалися на бюджетній комісії.

— Треба припинити практику кулуарних, підкилимних формувань бюджету. Жителі Черкас мають знати скільки коштів виділяється на медицину і освіту, скільки мільйонів цього року мер закладає на свій піар і програму святкування, яка сума закладена на зарплати і премії для чиновників — розповів Олександр Згіблов.

Він пообіцяв, що згодом оприлюднить всі «приховані неефективні витрати» в проекті бюджету на 2019 рік.