«Вільні демократи» вимагають оприлюднень документів на будівництво, а архітектура — проти

Оприлюднювати на сайті Черкаської міської ради заяв на отримання містобудівної документації (містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки), а також виданих паспортів прив’язок тимчасових споруд вимагає депутат міської ради від Партії вільних демократів Максим Шадловський. Відповідний проект рішення він подав на розгляд міської ради.

— Ми зараз маємо ситуацію, коли дозволи на будівництво, так звані містобудівні умови та обмеження, видаються наказом Департаменту архітектури, містобудування та інспектування, а не рішенням виконкому, як це було до 15 січня 2016 року. Коли виконком розглядав ці питання, то проекти публікувалися на сайті, на засідання виконкому могли прийти жителі міста, висловити своє ставлення, члени виконкому від громадськості зазвичай прискіпливо вивчали кожен містобудівний документ, можна було бачити, хто і як голосує з членів виконкому. З 15 січня 2016 року рішення щодо надання містобудівних умов та обмежень передане департаменту архітектури, — розповів Максим Шадловський.

За його словами, з того часу видано чимало дозвільних документів, про які не знає громада міста, депутати, активісти. Чимало з них – неоднозначні. На його переконання, цей проект рішення має «забезпечити прозорість прийняття рішень Департаментом архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради у сфері надання містобудівних умов та обмежень».

«Вільний демократ» пропонує внести до Положення про департамент архітектури, містобудування та інспектування відповідні зміни. Натомість керівник департаменту Артур Савін подав зауваження. «До повноважень департаменту не належить діяльність у сфері адміністрування офіційного порталу…. Департамент не погоджує проект рішення та не може надати позитивних рекомендацій Черкаській міській раді щодо його прийняття», — йдеться у зауваженні до проекту рішення. Щоб досягти максимальної прозорості, чиновники пропонують звертатися за допомогою інформаційних запитів.

Проект рішення міської ради «Про внесення змін до Положення про департамент архітектури….», який вносить «вільний демократ» Максим Шадловський, розглядатиметься на найближчому засіданні сесії.