«Вільні демократи» добилися від міської влади ПРОЗОРОСТі в будівництві

Епопея з оприлюдненням містобудівних документів, які видаються департаментом архітектури, містобудування і інспектування Черкаської міської ради, тривала три місяці. Депутати від фракції Партії вільних демократів вимагали оприлюднювати на офіційному порталі усі дозволи, які видає міська влада, «щоб громада могла вчасно ознайомитися із тим, що і де будується у місті».

«За останні чотири місяці в Черкасах з’явилося чимало скандальних будівництв. Ми стали свідками, коли без погодження із місцевими жителями забудовники починали зводити котловани, завозити будівельну техніку прямісінько у двори будинків. Це викликало обурення і негативну реакцію. А все через те, що міська влада сховала від громади містобудівну документацію», — розповів депутата від Вільних демократів Тарас Коломієць.

Жителі будинків по вулиці Шевченка, 150 та Шевченка 352 навіть доводилося фізично захищати свої прибудинкові території від забудовників. Дозволи на зведення у їхніх дворах багатоповерхових будинків надавав департамент архітектури та містобудування. Жителі навіть не знали про такі рішення міської влади.

«Вільні демократи» вимагали оприлюднювати дозволи на надання містобудівних умов та обґрунтувань. Навіть друкували такі документи на партійному сайті. Зрештою – після двох місяців боротьби – міська влада почала оприлюднювати такі документи. Знайти їх можна в розділі «Публічні гроші – Департамент архітектури».

«Вільні демократи» добилися такі прозорості від міської влади. Наступний крок – добитися запровадження у Черкасах системи електронних торгів «ПРОЗОРО», — резюмував Тарас Коломієць.