«Вільні демократи» пропонують міській раді сконцентруватися на пріоритетних речах (ДОКУМЕНТ)

Фракція Партії вільних демократів у міській раді запропонувала депутатам при розгляді Програми соціально-економічного розвитку сконцентруватися на пріоритетних речах: реконструкції доріг, облаштуванні пішохідних переходів з підсвіткою, впровадженні адміністративних послуг в електронному вигляді, впровадженні енергоефективних заходів в ОСББ і ЖБК, а також реновації шкіл і садочків.
12804117_1022427627827484_1809040484_n (1)

Загалом до Програми соціально економічного розвитку «Вільні демократи» подали близько 100 пропозицій. Найбільше пропозицій стосувалося реконструкції доріг. Так, «Вільні демократи» пропонують:

12825386_1022427571160823_1416895006_n
— Провести реконструкцію вулиці Г. Дніпра з розробкою проектно-кошторисної документації на користь пріоритетності пішохідного руху.
— Провести реконструкцію вул. Сурікова із корегуванням ПКД в частині прокладання зливової каналізації. Пропонується з метою здешевлення проекту виключити прокладання зливової каналізації та замінити облаштуванням дренажних колодязів.
— Реконструкція вул. Смілянської від вул. 30 років Перемоги до дорожньої розв’язки с. Хутори.
— Реконструкція вул. Чорновола (від Бидгощської до просп. Хіміків)
— Будівництво вул. Менделєєва через ліс до мікрорайону «Луначарський»
— Реконструкція вул. Благовісної від вул. Грушевського до Можайського.
— Реконструкція вул. Ільїна від вул. Грушевського до Можайського
— Реконструкція вулиці Ярославської
— Завершення робіт по вул. Молоткова.

12834617_1022427507827496_405793440_n

— У проекті Програми соціально-економічного розвитку більшість наших пропозицій по ремонту і реконструкції доріг враховані. Це радує. Наша фракція має досвід, наш лідер керував містом 8 років, тому нам відомі найбільш проблемні ділянки Черкас. Вносячи такі пропозиції, ми виходили з логіки і вже напрацьованих проектів, — розповів заступник голови фракції ПВД Олександр Згіблов.

На його переконання, цього року треба приділити більше уваги енергоефективності в будинках ОСББ та ЖБК. Черкаси були першим містом в Україні, коли запровадили програму співфінансування будинків ОСББ: частину кошті на капітальні ремонти компенсує міський бюджет. Наділі цю програму почали реалізовувати в інших містах України. Головний напрям цієї програми на облаштуванні ІТП, заміні вікон і утепленні фасадів.
За словами Олександра Згіблова, необхідно цього року приділити увагу реновації шкіл і садочків. Цього року за кошти корпорації «Нефко» проведуть утеплення, заміну вікон і облаштування ІТП в трьох школах міста. В решті – часткову реновацію із заміною вікон, утепленні фасадів.
— Ми наполягатимемо, щоб в обов’язковому порядку в тих закладах, де утеплюватимуть фасад, мінятимуть вікна, ставили або ІТП, або лічильник тепла з регулятором. У іншому випадку – це марно витрачені кошти. Адже ні заклад, ні бюджет не зможуть відчути економії від запровадження енергоощадних технологій, — розповів Олександр Згіблов.