Депутат: за нашої ініціативи у бюджеті передбачили додаткові кошти на лікарні, школи і дитячі садки

Альона Цегвінцева, депутат Черкаської міської ради, голова комісії з питань освіти та охорони здоров’я (Партія вільних демократів):

«Міський бюджет взяв на себе утримання хворих в перший день перебування в стаціонарах. Це стосується саме ургентних хворих – тих, хто потрапляє в лікарні у невідкладних станах. Цим людям, які у свої більшості, непритомні, нема як ходити і купувати ліки, домовлятися за медикаменти. Міський бюджет взяв на себе забезпечення ліками таких хворих. Для цього ми збільшили видатки на галузь охорони здоров’я на 3,6 млн. грн. Пропозицію внесли на сесію міської ради чотири політичні сили: Партія вільних демократів, «Укроп», ВО «Черкащани» та «Самопоміч».
Я вдячна колегам, що вони не лише запропонували але й проголосували за таку пропозиції на сесії. Як голова комісії з питань освіти, охорони здоров’я, материнства і дитинства, скажу, що такі ініціативи дуже потрібні. Зараз ми маємо ситуацію (через грип, ожеледицю), коли в лікарні привозять чимало хворих. Чимало з них у стані, коли не можуть говорити, рухатися.
Окрім того, наші чотири фракції (під час сесії опоненти вже називали нас просто «ці чотири фракції») запропонували збільшити видатки на освітню галузь. Передбачили додаткове фінансування з розрахунку:
— для шкіл — 300 грн на одного учня на рік (додатково близько 7,2 млн грн);
— для дитячих садків — 200 грн на одного вихованця на рік (близько 2,2 млн грн).
Ці кошти виділятимуться кожній школі, кожному садочку в розрахунку на фактичну кількість учнів чи дітей. Якщо, наприклад, у моєму садку 120 дітей, то на рік садок «Мальвіна» отримає 24 тис. грн. Якщо в сусідньому 150 дітей, то 30 тис. грн. на рік. Ці кошти підуть на поточне утримання: придбання канцтоварів, дрібні ремонти, миючі засоби тощо. Тому батькам не доведеться більше додатково здавати кошти. Я вважаю таку ініціативу наших чотирьох фракцій – Партії вільних демократів, «Укропу», «Самопомочі» та «Черкащан» — правильною. І взагалі вона в Черкасах запроваджується вперше»