ЕКС-МЕР ЧЕРКАС ПРОВОДИТЬ «ПРИМУСОВУ УКРАЇНІЗАЦІЮ» В СЕЛИЩІ НА БУКОВИНІ

Колишній міський голова Черкас Сергій Одарич, який зараз перебуває на посаді керуючого партнера приватної фабрики у селищі Красноїльськ Чернівецької області, розповів, як він проводить «примусову українізацію» на підприємстві. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Замальовки із життя на тему мови. Кілька останніх місяців живу в Красноїльську – величенькому селищі на Буковині. Відроджуємо тут виробництво.

Понад 90% жителів селища – румуни. Усюди – румунська мова. Хоча самі жителі визнають, що їхня мова дуже забруднена, і часом з «румунськими румунами» їм буває складно порозумітися. У нас чотири школи. Лише одна з них українська, решта – румунські. Українська – переповнена. Місцева влада шукає додаткові приміщення для розміщення нових класів», – йдеться у повідомленні Одарича.

«На заводі панує також румунська. Я провів «примусову українізацію» – заборонив використовувати для роботи російські акаунти, всю внутрішню документацію і зовнішню переписку ми ведемо українською, часом – англійською. Багато колег прагнуть спілкуватися українською, хоча це не просто. Її тут ніколи до пуття не вивчали. Ми навіть часом граємо в таку гру – виправляємо один одного, коли неправильно вживаємо слова (тут люблять «покласти авто на парковку» і «поставити лист на стіл») або використовуємо русизми. Нікого це не ображає, навпаки – викликає якусь хвилю взаємної приязні. Я час від часу цікавлюся значеннями деяких слів, можливо, через якийсь час зможу на побутовому рівні спілкуватися. Моїй дружині легше – вона родом з Молдови», – повідомив Сергій Одарич.