ЗАПОЛІТИЗОВАНИЙ І НЕ НАДТО ПРОФЕСІЙНИЙ: «ВІЛЬНИЙ ДЕМОКРАТ» РОЗПОВІВ ПРО ВИКОНКОМ І БЮДЖЕТ ЧЕРКАС

Виконком у Черкасах – це по суті заступники міського голови Анатолія Бондаренка і кілька громадських активістів. Усіх їх обирає і затверджує міська рада, але право подати належить виключно міському голові, розповідає виданню «Про Все» депутат міськради, член фракції Партії вільних демократів Тарас Коломієць.

«Вільні демократи» проти виконкому імені Бондаренка. Ми не голосували за цей виконком два роки тому, бо вважали його заполітизованим і не надто професійним. Із 13 членів виконкому шестеро члени партії «Батьківщина». Серед членів виконкому – люди, які у минулому працювали з екс-мером Черкас «регіоналом» Володимиром Олійником», – каже Коломієць.

Депутат підсумовує, що за два роки зробив виконком:

надав 400 дозволів на встановлення МАФів і перетворив місто на суцільний базар (міська рада вимушена була втручатися і вводити в Черкасах мораторій на встановлення кіосків);

дав «зелене світло» на забудову пляжів і 16 км берегової смуги багатоповерхівками (міській раді довелося зупиняти ці варварські рішення);

запропонував виділити 60 млн. грн. на скандальний тендер з прибирання «зелених зон», тієї частини території міста, яка досі не має фактичних обмірів стосовно загальної площі ділянок, які підпадають під вказану категорію (міські депутати вимушені були скасовувати це рішення, яке вбачає в собі корупційну складову);

не проголосували і не подали на розгляд міської ради проект міського бюджету на 2018 рік.

«Останнє, до речі, і стало тією краплею, яка спонукала депутатів відправити виконавчий комітет у відставку. Міському голові Анатолію Бондаренку дали 5 днів на формування нового складу виконкому», – зазначає депутат.

Про міський бюджет

Як розповідає Тарас Коломієць, на сесії мер Черкас Анатолій Бондаренко вирішив розіграти «хорошу міну при поганій грі». На розгляд міських депутатів був винесений проект міського бюджету. Хоча за законом, згідно з «Бюджетним кодексом України», його мав спершу розглянути виконком. Саме той виконком, відповідальність за який два роки тому взяв особисто Бондаренко, саме той виконком, який уже місяць, як не може зібратися, саме той виконком, який депутати перед цим двічі відправляли у відставку, але мер захищав своїх замів, зупиняючи своїм розпорядженням рішення депутатів.

«Ми зрозуміли, що мер Бондаренко маніпулює і намагається створити гарну картинку для ЗМІ і громади, коли на запитання: «Ухвалення сьогодні незаконного рішення розблокує фінансову систему і дозволить заплатити «бюджетникам» зарплату?», головний фінансист Черкас Наталія Джуган відповіла: «Ні». Це був «цирк». Мер намагався знайти винуватців. Призначив цими винуватими депутатів, хоча саме його виконком не розглянув в законний термін проект бюджету. Фактично переклав проблему зі своєї «хворої голови» на здорову голову депутатів», – каже «вільний демократ».

Депутатський корпус вирішив не йти на порушення закону. Депутати не проголосували за бюджет, адже результатом її голосування все одно не була б виплата соціальної допомоги, пільг, зарплат, медикаментів. Бюджет ухвалюватиме вже новий виконком, який буде створений і затверджений 17 січня і тоді всі «бюджетники» зможуть отримати зарплати і аванси за січень, а хворі та чорнобильці – «соціальні» ліки.