Заява Партії вільних демократів щодо рішення виконавчого комітету по забудові набережної

28 липня 2017 року став «чорною п’ятницею» для черкаських пляжів і набережної. Цього дня «таємним» рішенням 8 членів виконкому Черкаської міської ради ухвалили Детальний план забудови набережної. Без запрошення ЗМІ і громадських активістів, при виключених камерах. Це все було зроблено на позачерговому засіданні виконкомі, з голосу, в тиші і спокої, щоб жодна людина не змогла побачити, хто і як віддає нашу набережну на поталу забудовників.

Цей день можна вважати відправною точною зі знищення туристичної родзинки Черкас – пляжної зони. Цей день став днем об’єднання партій «Батьківщини» і ВО «Черкащани» у питанні знищення набережної.

Затвердження детального плану забудови берегової смуги дає «зелене світло» до активного будівництва на ділянці між вулицею Смірнова та Козацькою. За попередньою інформацією, там має з’явитися понад 10 багатоповерхових будинків.

«Вільні демократи» завжди виступали за те, що набережну треба розвивати і забудовувати. Зводити там парки і сквери, яхт-клуби та концерт-холи, спортивні майданчики та майданчики для активних видів спорту, спортивні заклади та аквапарк. Ми завжди поділяли думку, що набережна має розвиватися у напрямку спортивно-рекреаційному, а не в житловому будівництві.

Прикро, але 6 з 8 членів виконкому, які проголосували за забудову набережної – члени опозиційної партії «Батьківщина». Ще один голос їм дав представник місцевої політичної сили «Черкащани».

Але ще прикріше, що міська влада знехтувала думкою громади, яка вимагала проведення громадських слухань і накладання мораторію на зміну цільового призначення землі.

«Вільні демократи» засуджують такі дії виконавчого комітету і домагатимуться відміни цих рішень через міську раду, а при необхідності, то і через суд!

Голова

Партії вільних демократів                                                                                                 Олександр Згіблов