Зроблено: запроваджено енергоощадні технології

За кошти кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку в Черкасах впроваджуються енергоощадні технології. Так, в мікрорайоні «Соснівка» замість газової котельні облаштували котел, що працює на залишках деревини. За три роки інвестиції в цей проект вже окупилися.

Також було замінено понад 30 км. аварійних теплових мереж на попередньо ізольовані труби. Це дозволило зменшити втрати тепла з 25% (середній показник по Україні) до 7%.

Найголовніший етап енергоощадної реформи – облаштування в 103 будинках Черкас індивідуальних теплових пунктів (ІТП). ІТП дозволяє зменшувати подачу тепла в будинок в залежності від температури зовні. Лише за перший опалювальний сезон мешканці цих 103 будинків заощадили 8 млн. грн.

Якби не ці реформи, то ми б мали тарифи на тепло і гарячу воду на 20-30% вище.

2 коментаря для “Зроблено: запроваджено енергоощадні технології

 • 17.10.2015 at 19:51
  Permalink

  Читаю з обуренням про «економію» від впровадження ІТП! Поясніть будь ласка, шановний пане Одаричу і ваша команда, хто, власне зекономив? Тому що особисто я, жителька будинку Тараскова,6, в якому два роки тому встановлено ІТП платила минулої зими 10,20 грн за кв.м в той час, як всі інші, в кого централізоване опалення, платили 9,0 грн за м.кв. Це при тому, що минула зима була теплою, було лише декілька днів з низькою температурою! А в квартирі, між іншим, було 16—18 градусів! Зверталися усюди, писали листи в міську раду, в ЖЕК, в теплокомуненерго, якісь служби, які ходять знімають покази лічильнику цого ІТП..всім байдуже! Всі лише посилають тебе з одного місця в інше і нічого не змінюється! Ось і зараз..батареї зовсім холодні..але ж кругом вже включили опалення…А нарахувать же, напевно, не забудуть, правда? То хто ж дасть відповіді? Коли буде тепло і де ж та економія????!!!!

 • 18.10.2015 at 15:23
  Permalink

  Вдячні за Вашу активність
  ІТП було встановлено два роки тому. Запрацювало це обладнання наповну лише у листопаді минулого року. Будинок Тараскова, 6 сплачував:
  Листопад: тариф – 7,49 грн. за м. кв (загальний по місту 9,07 грн за м. кв), економія – 17%.
  Грудень: тариф – 8, 43 грн. за м. кВ (загальний по місту 9,07 грн. за м. кв), економія – 7%.
  Січень ( пік навантаження) – 10 грн за м. кВ (загальний по місту 9,07). Тут ви праві. Ви не економили, а платили по факту спожитого тепла.
  Лютий (пік навантаження). Тариф – 8,93 грн за м. кв. Економія – 1,5%.
  Березень. Тариф – 7, 99 грн за м. кв. економія – 11,9%
  ІТП дозволяє заощаджувати на початку та вкінці опалювального сезону. Натомість в середині споживання може і зростати в залежності від погодніх умов. Якщо ви хочете заощаджувати більше, то утеплюйтеся. За цей рік понад 13 ОСББ у Черкасах отримали кошти по програмі спів фінансування на утеплення своїх будинків.

Comments are closed.