Зроблено: єдиний центр допомоги армії

В 2014 році — від початку трагічних подій на сході України — спільними зусиллями небайдужих громадян, обласної і міської влади в Черкасах було створено Єдиний центр допомоги армії. Позташований на базі Муніципального центру розвитку (колишня тютюнова фабрика) Єдиний центр очолила Голова Черкаської обласної організації «Громадський блокпост» Оксана Циганок.

Центр займатиметься наданням допомоги черкаським військовим, зокрема збором ресурсів, коштів, відправкою амуніції на Схід, також опікується пораненими і сім’ями загиблих героїв. До роботи залучають різних фахівців: психологів, фінансистів, юристів і медиків.

Міський голова Черкас Сергій Одарич одразу наголосив, що вирішуватимуть, куди спрямувати зібрані ресурси і кошти – виключно громадські організації. Жодного втручання влади. Так само волонтери беруть на себе функції зі збору коштів. Робиться це двома шляхами: через скриньки, які встановлять в різних частинах міста, на АЗС, в банках і магазинах, в торгівельних центрах та через розрахунковий рахунок.

Потреба у створенні такого центру мала бути обов’язково задовiльненою. Адже в області має існувати прозорий і чіткий механізм надання допомоги військовим. Єдиний центр допомагає не тільки координувати дії, а й отримувати достовірну інформацію про те, чого дійсно не вистачає бійцям.