Микола ШКАРАБУРА

Професор, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту. 63 роки.
Освіта – вища. Кандидат технічних наук. Одружений, позапартійний.
Із Сергієм Одаричем він познайомився понад 12 років тому. Предметом знайомства став баскетбол. У ті часи в Черкасах був єдиний баскетбольний клуб «Рятівник», який діяв на базі Пожежної академії, яку очолював Микола Шкарабура. Сергій Одарич – на той час керівник «ДОКу» і «Темпу» – вирішив допомогти спортсменам і вивести їх на професійний рівень. Він взяв під опіку клуб, перейменував його. Нині «Черкаські мавпи» є лідерами баскетбольного чемпіонату, а в дитячих секціях займається понад 1500 дітлахів.
Микола Шкарабура теж приділяв особливу увагу розвитку спорту, коли довгий час керував Пожежною академією ім. Героїв Чорнобиля. Нині викладає в цьому навчальному закладі.
У 2006 році черкасці довірили йому представляти їхні інтереси в Черкаській міській раді. У період 2008-2010 років був першим заступником міського голови, опікувався галуззю освіти і культури.
«У ті часи ми із Сергієм Одаричем і командою «Вільних демократів» закладали підвалини реформ в освітянській галузі. Пам’ятаю, як, маючи мінімальні кошти в міському бюджеті, починали ставити перші лічильники тепла, в школах обладнували комп’ютерні класи. Тоді нам вдалося в усіх школах зробити кабінети інформатики. Підставив плече тоді Віталій Лаут, керівник інтернет-провайдера «Маклаут». До речі, теж член команди «Вільних демократів». Він допомагав нам з інтернетизацією освітніх закладів. Його зусиллями вдалося підключити до Інтернету майже всі школи і садочки міста», — розповів Микола Шкарабура.
Рік тому, коли Міністерство освіти мало намір закрити Пожежну академію, Микола Шкарабура став на захист «альма-матер». Йому вдалося знайти підтримку в особі трудового колективу, студентів, голови Черкаської обласної адміністрації, міського голови Сергія Одарича і народного депутата Миколи Томенка. Завдяки цьому потужному лобі вдалося відстояти один з найкращих ВУЗів України, де дійсно навчають пожежній справі.