Міська рада не підтримала звернення до Генеральної прокуратури по скандальному нагородженню екс-членів міської ТВК (РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ)

«Вільний демократ» Олександр Згіблов під час останнього засідання сесії Черкаської міської ради зачитав звернення до Генерального прокурора України. Він вимагав від правоохоронців перевірити усі факти виборчого порушення закону, які мали місце в Черкасах у жовтні-листопаді минулого року.

Причиною для звернення послужило те, що голова ЦВК Михайло Охендовський днями відзначив грамотами «за сумлінне виконання обов’язків і захист конституційних прав громадян» членів скандальної міської ТВК, а саме: Анну Левчук та Миколу Бунякіна.

Хоча відзначення ЦВК знайшло «своїх героїв» за роботу у комісії з виборів по 205 округу у м. Чернігів, але сам факт обурив депутатів.

«У Черкасах ці люди запам’яталися тим, що у складі міської Територіальної виборчої комісії незаконно знімали з реєстрації 12 кандидатів від Партії вільних демократів, кандидата на посаду міського голови Сергія Одарича, місцеві списки політичних сил – Партії вільних демократів, «Демократичний альянс», Партія «Простих людей Сергія Капліна». Їхні незаконні дії були підтверджені судовими рішеннями всіх інстанцій.

Тому логічним і виправданим було рішення ЦВК у жовтні минулого року «за систематичне порушення закону» розпустила сумнозвісну міську ТВК. Серед «розпущених» були і вищеназвані особи. Згодом ЦВК скасувала усі їхні незаконні рішення, відновивши справедливість у Черкасах.

Незрозумілим є реакція Центральної виборчої комісії, яка через півроку після скандальних подій у Черкасах, відзначає  ймовірних порушників закону. Нам не зрозуміла позиція правоохоронних органів, які порушували кримінальні провадження, але про результати виборчих справ так і не доповіли», — йдеться у звернення.

Проте це звернення до Генеральної прокуратури не було підтримане депутатським корпусом. «За» проголосували 21 депутат. Серед них народні обранці від Партії вільних демократів, ВО «Свободи», ВО «Самопоміч», «Черкащани» «Укроп». Проти чи утрималися депутати від БПП «Солідарність», «Батьківщина» та екс-радикали.
звернення