ОЛЕКСАНДР ЗГІБЛОВ: «ВЛАДА ЧЕРКАС «ПРОФУКАЛА» ПРОВЕДЕННЯ МЕДОГЛЯДІВ ДЛЯ ОСВІТЯН»

Лідер Партії вільних демократів Олександр Згіблов зазначив, що нині катастрофічна ситуація склалася у освітянській галузі Черкас з проходженням медичних оглядів вчителів, вихователів та працівників дитячих садочків. Більшість педагогів може не встигнути це зробити до 1 вересня. Причина банальна – не вистачає в бюджеті коштів. Забезпечено лише 50-60% від потреба. Деякі вчителі вимушені проходити медичний огляд за власний кошт. А це 200-300 грн з їхньої кишені.

— У законі чітко написано: медогляди оплачує роботодавець. В деяких школах перекривають нестачу коштів за рахунок власних фондів. В садочках взагалі ситуація критична. Якщо працівник не пройшов огляд, його можуть не допустити до роботи. Це теж норма закону. З іншого боку, здоровий педагог – це запорука здоров’я наших дітей, — зазначив Олександр Згіблов.

На думку депутата від Партії вільних демократів, причина ситуації дуже проста —  профільний департамент освіти не зміг розрахувати необхідну суму коштів і передбачити в бюджеті. Проблему здоров’я вчителів переклали на плечі самих же освітян. Не вистачає якихось 200-300 тис. грн при бюджеті Черкас в 1 млрд (!)

Він вважає, що оплатити медичні огляди має Юрій Тренкін депутат від «Батьківщини». Його фірма постачає продукти для харчування дітей в школах і садочках. Прокуратура виявила, факти завищеної вартості. Так, звичайні яйця продають місту за ціною – 4 грн/шт. (!!). Утричі більше, ніж на ринку!

— От і має Тренкін за рахунок такої націнки компенсувати профогляди педагогів за власний рахунок! А з департаментом освіти і невмінням планувати кошти треба щось робити. Уже зараз, сидячи в кабінеті на підприємстві «Темп», я, звичайний директор з освітою інженера, прогнозую проблему з харчуванням дітей в школах і садках вже у жовтні. Бо коштів нема! І департамент не телиться! – заявив Олександр Згіблов