Олександр Згіблов: «Вільні демократи» проти забудови берегової смуги багатоповерхівками»

Багатоповерхова забудова знищить берегову смугу Черкас, яка є однією із перлин міста. Набережна має розвиватися у туристично-рекреаційному напрямку, а не у напрямку житлової забудови. Там мають бути спортивно-розважальні центри, пляжна зона, сквери та парки, спортивні майданчики під відкритим небом, аквапарк, скейт-парки тощо, а не багатоповерхові цегляні монстри, зазначив депутат міської ради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов.

Він назвав плани міської влади звести на відрізку вулиці Г. Дніпра (від Козацької до Смірнова) 16 багатоповерхових будинків повною маячнею.

— Люди, які це придумали, не люблять наші Черкаси, а ті, хто їх підтримують – співучасники знищення міста. Забудова набережної житловими будинками – подібна до забудови в «Соснівці». «Вільні демократи» виступають категорично проти знищення берегової смуги, — зазначив депутат.

Він закликав жителів Черкас об’єднатися і виступити проти зведення на пляжах міста багатоповерхових будинків.

«Вільні демократи» направили до міського голови лист із сімома вимогами щодо забудови берегової смуги.

При забудові берегової зони вони вимагають врахувати:

  1. Зберегти вільний доступ жителів і гостей міста до води.
  2. Жодного житлового будівництва в межах 100 метрової берегової зони.
  3. Обмежити поверховість забудови 6-ма поверхами.
  4. Передбачити місце для будівництва спортивно-концертного залу на 2500-3000 місць з облаштуванням відповідної транспортної інфраструктури.
  5. Передбачити місце для зведення сучасного аквапарку.
  6. Передбачити паркову зону з амфітеатром, арт-холом, міні-готелем.
  7. Передбачити зону для екстрім-парку.

У випадку ігнорування вимог «Вільні демократи» залишають за собою право не підтримувати під час розгляду в міській раді проект детального плану забудови берегової смуги Черкас.

Нагадаємо, що в Черкасах триває громадське обговорення плану детальної забудови берегової смуги від річкового вокзалу до дамби. Пропозиції надаються до 21 липня цього року. В проектному плані передбачено будівництво на відрізку між вулицями Смірнова та Козацькою 16 багатоповерхових будинків.