Олександр Згіблов: ДЕКЛАРУВАТИ СВОЇ ДОХОДИ МАЮТЬ ВСІ

Кабінет Міністрів планує до кінця року запровадити обов’язкове декларування для всіх громадян України.
Зараз скажу крамольну річ, яка може викликати хвилю обурення. АЛЕ, декларувати свої доходи мають всі громадяни України БЕЗ ВИКЛЮЧЕННЯ: чиновники і депутати, бізнесмени і пенсіонери, студенти і звичайні працівники.
Зараз під декларування потрапило понад 300 тис. жителів України. Хоча, на мою думку, свої декларації мають «засвітити» всі жителі України.

Аргумент № 1: якщо ти не крав, боятися немає чого!
Якщо вам нема чого приховувати, ви не отримуєте заробітну плату у конвертах, не маєте «лівих» заробітків, то в чому проблема показати це все. У тебе, ймовірно, є квартира, авто і заробітна плата. І все. Боятися немає чого. Але якщо ти їздиш на шикарній машині, щороку відпочиваєш в Єгипті і показуєш прочерк в декларації, то податкова має запитати: а за чий рахунок ти живеш? Розумію, що якраз ті, у кого все чесно і прозоро не боятимуться показати свої статки. А ті, хто їх роками приховував, перші кинуть у мене камінь докору.

Аргумент № 2: пенсіонери і малозабезпечені вже давно декларують доходи.
Як не парадоксально звучить, але пенсіонери, родини з низькими доходами, малозабезпечені, інваліди – всі вони вже давно показують свої статки. Коли оформлюєте субсидію, який документ подається разом із заявою? Вірно, декларація, де вказуються статки родини, нерухомість, автомобілі, тощо. Ця інформація перевіряється. Але декларація на отримання субсидії – це вже і є декларація про майновий стан. Необхідно просто взяти і перенести її в електронний вигляд.

Аргумент № 3: якщо ти чесний підприємець, чому не звітуєш?
Всі підприємці здають в податкову свої декларації, за результатами яких сплачують податки. Саме ті податки, за рахунок яких утримується бюджет, вчителі і медики отримують ЗАДЕКЛАРОВАНУ заробітну плату, виплачується ЗАДЕКЛАРОВАНА пенсія. Якщо ти чесний підприємець, то чого тобі боятися?


Переконаний, що питання зараз не в декларуванні, а в тому, як це організувати. Якщо буде розроблений нормальний механізм, який при декларуванні «підтягуватиме» всі реєстри (нерухомість, податкові, земельні кадастри, тощо), то САМЕ декларування, не стане проблемою!