Олександр Згіблов: Закриття «Азоту» може призвести до соціального вибуху у Черкасах

Влада має не допустити закриття підприємства «Азот», де працює понад 4 тисячі жителів Черкас. Про це заявив заступник голови фракції Партії вільних демократів Олександр Згіблов.

— Закриття будь-якого підприємства призводить до соціальної напруги у суспільстві. Люди залишаються без роботи, а родини без засобів до існування. Від закриття одного з найбільших підприємств Черкас втратить у першу чергу місто: бюджет не дорахується податків, працівники – робочих місць, а соціальна інфраструктура міста зазнає втрат. Зараз за рахунок «Азоту» утримується Палац культури «Дружба народів», два десятка гуртожитків, очисні споруди та інше. Все це може бути знищене за одну мить, — зазначив Олександр Згіблов.

Як керівник виробництва, він знає, як важко потім знайти необхідних спеціалістів. Коли фахівець виїжджає, то повернути його назад дуже важко.

Він вважає, що у ситуації з роботою одного із найбільших підприємств міста не повинна втручатися політика. Відносини із власником «Азоту» Дмитром Фірташем і владою України мають вирішуватися окремо у вищих кабінетах, але при цьому не повинні страждати люди, які отримують зарплату і мають роботу, і бюджет міста, котрий може втратити близько 100-150 млн грн. податку.

— За рахунок відкриття інших виробництв чи розширення вже існуючих закрити цю дірку в бюджеті ми не зможемо, — зазначив Олександр Згіблов.