Олександр Згіблов: «Радий, що пропозиції «Вільних демократів» втілюються в життя в Черкасах»

Найбільша фракція міської ради – фракція Партії вільних демократів – не перебуває при владі. Вона не має власних представників у виконкомі (на відміну від інших політичних сил), не представлена в керівництві департаментів. «Вільні демократи» перебувають в опозиції. Однак це не заважає вносити пропозиції, які потім підхоплюються міською радою і стають обов’язковими до виконання.

Zgiblov_page-800x445

— У січня «Вільні демократи» спільно із однодумцями запропонували збільшити фінансування медичної і освітньої галузей. Ми внесли свої пропозиції і вони знайшли відображення в міському бюджеті, — розповів заступник голови фракції Партії вільних демократі в Черкаській міській раді Олександр Згіблов.

— Що саме ви запропонували?

— Збільшити фінансування освітянської галузі, передбачивши додаткове фінансування з розрахунку: для шкіл — 300 грн на одного учня на рік; для дитячих садків — 200 грн на одного вихованця на рік. Ці кошти виділяються кожній школі, кожному садочку в розрахунку на фактичну кількість дітей. На відповідну суму батьки не сплачують кошти в фонди садків і шкіл. Мали, звісно, певні проблеми із втіленням. Нашим депутатам доводилося виступати на сесії, щоб прискорити виділення коштів. Зрештою система запрацювала.

У медичній сфері ми запропонували за рахунок міського бюджету фінансувати перший день перебування хворого у невідкладних станах в лікарні. На це додатково спрямували 4 млн. грн.

— Окрім загальноміських проектів, які ще ідеї були запропоновані «Вільними демократами»?

— Я радий, що наші пріоритети щодо ремонту доріг знайшли відгук в міському бюджету. Ми запропонували цього року зосередитися на ремонті доріг і продовжити ті починання, які розпочалися за мерства Сергія Одарича. Зокрема ми запропонували передбачити кошти на ремонт вул Г. Дніпра, вул. Смілянської (на виїзд з міста), вулиці Благовісної від Грушевського до Можайського, завершити роботи по вул. Молоткова, Чорновола, відремонтувати Ярославську, Оборонну. Усі ці наші пропозиції були передбачені в бюджеті і нині активно втілюються в життя.

P1330971

— Чим нині займаються депутати від «Вільних демократів»?

— Ми зосередилися на роботі в округах. Наші депутати брали активну участь у конференціях, які проводили Комітети самоорганізації населення. Нині намагаємося максимально втілити у життя накази, які давали нам наші виборці. Приміром, Володимир Гриценко домігся ремонту тротуару по вулиці Смілянській, Тетяна Чорнобіль та Тарас Коломієць завдяки зібраним підписам місцевих жителів змусили владу відремонтувати вулиці Чорновола та Пушкіна. Депутат Максим Шадловський опікується ремонтом тротуару між будинками по вул. Невського, 27 до вул. Пастерівської.

13100769_10207494956389270_7305925399908169917_n

— Які плани «Вільних демократів»?

— Наші депутати підтримали і подали на «Громадський бюджет» кілька проектів. Зокрема щодо облаштування скверів, ремонту спортивних майданчиків тощо. Плануємо провести масову компанію щодо залучення підтримки людей. Окрім того, спільно із Федерацією баскетболу України втілюємо у життя в Черкасах проект з облаштування баскетбольних майданчиків. Перше ластівка – баскетбольне обладнання в школі № 31.