ПРО ТЕНДЕР НА ПРИДБАННЯ СПОРТИВНОГО ІНВЕНТАРЮ

Микола Бондаренко, колишній депутат Черкаської міської ради, підприємець, про ситуація із тендером на придбання спортивного обладнання для спортивної школи з гімнастики.  

На останній сесії міськради, тренер спортивної школи гімнастики з трибуни заявила, що їм потрібно тільки німецьке професійне обладнання фірми Spieth (єдиний офіційний дилер в Україні ТОВ «Атлетика Віва»), а на будь якому іншому діти можуть покалічитися. І той, хто бере участь в тендері з іншим обладнанням, негідник, завищує ціни, наживається на дітях і обкрадає бюджет.

Коротко для тих хто не в курсі. У 2016 році шанований депутат ВР Олег Петренко виборов субвенцію з держбюджету на закупівлю обладнання для залу спортивної гімнастики. Замість того, щоб швидко провести прозору процедуру закупівлі і ще в 2016 році отримати нормальний спортивний зал, замовник почав мудрувати і намагатися прописати умови тендеру під конкретного підрядника, щоб унеможливити участь багатьох постачальників. В решті перемудрував сам себе і тендер не відбувся, участь взяло тільки дві пов’язані між собою компанії що заборонено законодавством. Деталі кому цікаво тут https://www.dzo.com.ua/tenders/449651

Витяг з протоколу тендерного комітету: «за результатами розгляду тендерних пропозиції ТОВ «Атлетика Віва» та ТОВ Торговий дім «Ярунь» по закупівлі виробів спортивних за лотами №1-5 встановлено, що керівник ТОВ «Атлетика Віва» (Гафтанюк Людмила Миколаївна), входить до переліку засновників ТОВ Торговий дім «Ярунь», та володіє 50% частки статутного фонду останнього.».

На цьому б усе і закінчилося, але Олег Петренко не здався, йому вдається вдруге вибороти цю субвенцію на 2017 рік. Думаєте замовник врахував досвід і подав відкриті прозорі умови тендеру? Ні! Знову лобіювання конкретного підрядника, знову кількість пружинок, вид деревини і розміри «зав’язок» в умовах участі. Підрядник, під якого прописний тендер, на цей раз врахував досвід і поставив дві не пов’язані компанії… і знову недогледів, одна з компаній не подала частини документів і була знята з торгів. Тут би черкаські діти знову могли «пролетіти» але на цей раз участь у тендері прийняла ще двоє учасників (один, що правда не подав взагалі ніяких документів і був також знятий) а от ФОП Бондаренко Н.А. не тільки подала всі необхідні документи але й дала ціну по ВСІМ лотам де приймала участь значно нижче ніж конкуренти «ТОВ Дитячі та спортивні майданчики». Загальна економія міського бюджету 364 830 (від очікуваної вартості). Пропозиція ФОП Бондаренко на 282 330 грн. нижче ніж у єдиних конкурентів. Думаєте все, діти з залом? Не а, замовник готовий відмовитися від залу, аби тільки перемогла найдорожча пропозиція. При цьому ФОП Бондаренко постачає якісне професійне обладнання чеської компанії DionySports, є всі необхідні Європейські сертифікати. Деталі тут https://www.dzo.com.ua/tenders/921475 .

Трохи про компанію-виробника.
DionySports рекомендують: Вольфганг Бонер (тренер збірної Німеччини), Полін Шафер (бренд Амбасадор, бронзовий медаліст на світовому чемпіонаті з гімнастики в Глазго), Брайан Сток (40 років очолював гімнастичну федерацію Великої Британії), Чеська гімнастична федерація, Linden Gymnastic (SWE), Paolo Venturelli (Германія), Mr. Hambüchen, обличчя DionySports Мартін Конеккі (Чехія, кращий гімнаст).
DionySports є офіційними постачальником: Чеської збірної 2016 рік і 2017 рік, EuroGym 2016, Європейського чемпіонату чарлідерів 2017 в Празі, постачальником кубку чемпіонів в гімнастичній акробатиці серед юніорів в Німеччині 2017 року, DionySports зали встановлені в наступних країнах: Словаччина, Чехія, Німеччина, Австрія, Італія, Швейцарія, Франція, Іспанія, Голландія, Бельгія, Велика Британія, Данія, Норвегія, Ісландія, Фінляндія, Швеція. Щороку облаштовується 8-10 нових спортивний зал в ЄС.
Найцікавіше, що компанія DionySports останні 3 роки робить значну частину спортивного обладнання для німецької компанії Spieth, яку лобіює замовник. Робить на тому ж обладнанні, з тих же матеріалів і зі своїм досвідом. Просто продається обладнання DionySports трохи дешевше, тому його вибирають німці і британці.

Тепер питання:
Чому провідних європейських гімнастів влаштовує якість спортивного обладнання DionySports, а тренера черкаської спортивної школи ні?
Хто підбурює тренерів до лобіювання постачальника, який тільки за останній місяць дивом виграв тендерів в Черкасах на більш ніж 4 млн.грн., (в усіх цих тендерах брало участь 2 компанії які мали різницю в ціні в кілька тисяч гривень і не торгувалися взагалі) ? один з них тут https://www.dzo.com.ua/tenders/976371
Чому тренер черкаської школи гімнастики хоче придбати найдорожче обладнання єдиного постачальника і готовий відмовитися від будь якого іншого виробника? 
Чи призведе намагання «просунути вигідного» виробника за завищеними цінами до того, що черкаські діти залишаться взагалі без залу як це вже сталося у 2016 році?
Чи відмінить департамент освіти тендер і спробує знову просунути найдорожчого підрядника? 
Хто зна?