Тарас Коломієць: «Прийшов час змінити правила гри в «Громадському бюджеті»

14 листопада завершилося голосування за проекти «Громадського бюджету». Цьогорічне голосування уже викликало критику громадських активістів та пересічних жителів Черкас. На 90% перемогли проекти, які мали відношення до комунальних закладів та підприємств (переважно школи, садочки, лікарні, бібліотеки). З усіх соціальних проектів перемогу святкував «Банк одягу».

За словами депутат міської ради від Партії вільних демократів Тараса Коломійця, головна ідея «Громадського бюджету» — це виконання в місті соціальних, цікавих і інноваційних проектів, а не, скажімо, купівля тролейбуса, що був у використанні.

— Проаналізувавши результати і порадившись із колегами із фракції Партії вільних демократів прийшли до висновку, що треба змінити правила гри. У першу чергу збільшити суму громадського бюджету у 2018 році до 15 млн. грн. А то і взагалі встановити відсоток від бюджету розвитку Черкас. Наприклад, 3 чи 5%. Бюджет розвитку зростає, відповідно зростає і суми на «Громадський бюджет», — зазначив депутат.

Він запропонував внести зміни до Положення про «Громадський бюджет»:

  1. Розділити його умовно на три частини: Бюджетні установи (малі і великі проекти), локальні проекти (майданчики, тротуари, переходи, світлофори), загальноміські, соціальні проекти (поділ на малі і великі). Таким чином «Громадським бюджетом» буде охоплено більше людей, відповідно зросте кількість переможців.
  2. Заборонити переможцям «Громадського бюджету» брати участь у наступних голосуваннях протягом двох років. Це, на думку депутата, дозволить іншим учасникам активно брати участь у цьому процесі.
  3. Змінити відсоток між великими та малими проектами. З 10% до 20%. Таким чином переможців малих проектів буде більше.
  4. Посилити відповідальність керівників департаментів за виконання робіт по об’єктах «Громадського бюджету». Практика цього року показала, що 40% не виконано! Щодо керівників застосовувати санкції: позбавлення премій та звільнення.
  5. Заборонити голосувати в місцях (бібліотеках, установах), які беруть участь у голосуванні.
  6. Залучити до співпраці Комітети самоорганізації населення. Проводити голосування на їхніх базах.