Треба не тарифи збільшувати, а зменшувати споживання тепла – депутат Тарас Коломієць

Депутат від Партії вільних демократів переконаний, для того, щоб жителі Черкас не бачили зависоких цифр в платіжках на тепло, потрібно не тарифи збільшувати, а зменшувати споживання того ж тепла. Досягти цього, на думку депутата, можна лише зменшивши витрати тепла в мережах, перехід з газових котелень на біо-паливо, облаштування в будинках індивідуальних теплових пунктів (не просто лічильників!), утеплення житлових будинків.

— На жаль, міська влада і міський голова, представник партії «Батьківщина», замість того, щоб подумати над зменшенням витрат в мережах, на котельнях і в будинках, а відповідно над тим, щоб із жовтня люди споживали менше і платили менше, вирішили діяти просто: треба підняти тарифи. Хоча ще два роки тому «Батьківщина» з кожного біг-борду, в кожній своїй агітаційній газеті писала: зменшимо тарифи. Я не засуджую людей, які проголосували за мера-популіста. Це їхній вибір. Сьогодні ми маємо об’єднатися і випрацювати концепцію модернізації теплопостачання міста, — зазначив Тарас Коломієць.

На його думку, наступний рік має стати роком інвестування коштів в енергоощадність в місті. «Вільний демократ» переконаний, що потрібно замінювати аварійні мережі на сучасні попередньо ізольовані труби. По-перше, це зменшить витрати в трубах (нині вони складають понад 13%). По-друге, менше ремонтуватимуть труби після гідравлічних випробувань. Тим самим кількість днів без гарячої води зменшиться в рази. Другий крок – це переобладнання котелень.

— За кошти ЄБРР ще при Одаричу вдалося побудувати одну котельню, що працює на біо-паливі, а на трьох котельнях поставити сучасні газові котли з ККД 96%. На цьому не варто зупинятися. Котельні і мережі. Це ми маємо відремонтувати і замінити наступного року, — зазначив Тарас Коломієць.