У Черкасах створили бібліотеку для слабозорих та незрячих дітей

Першу в Україні Бібліотеку тактильних книжок для слабозорих та незрячих дітей презентували у Черкасах. Новостворена бібліотека відбулася завдяки соціальному проекту «Тактильні книжки для слабозорих та незрячих дітей». Про це повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

«В Європі практика виготовлення подібних книг діє вже давно, і досить ефективно, і я дуже задоволена тим, що ця ідея знайшла підтримку і в нашому місті. Проект відбувся, і дав плідний результат – 17 виготовлених посібників будуть допомагати дітям у навчанні», – зазначає організатор проекту Світлана Трофімова.

У Черкасах створили бібліотеку для слабозорих та незрячих дітей
До створення книг долучилися більше 80 небайдужих жителів міста. Учні, студенти та викладачі навчальних закладів виготовили 17 тактильних посібників для дітей шкільного віку, що мають порушення зору.

«Такі соціальні проекти — це можливість ще раз нагадати громадськості , що, приклавши невеликі зусилля, можна спільно допомогти особливим дітям пізнавати світ» – зауважує Валерій Данилевський, начальник управління освіти та науки Черкаської ОДА.

Нагадаємо: на фестивалі «Summer Challenge 2016» проект виграв грант 10 тис. грн, кошти якого були витрачені на придбання матеріалів для книжок.

Додамо, тактильна книга – це кольорова книга з об’ємними зображеннями, виготовленими з різноманітних матеріалів, які на дотик близькі до оригіналу.

Руслана Шаповал