Фільму про холодноярців бути! Василь Шкляр розповів про проблеми екранізації «Чорного Ворона»

Проект «Залишенець.Чорний Ворон» виграв тендер і тепер отримає фінансування від Держкіно на зйомки фільму за романом Василя Шкляра, інформують у соцмережі.

«Особливих подробиць не можу розповісти, лише можу сказати — підписано контракт, що зйомки ми розпочнемо цього року. Можу сказати, що це буде повнометражний прокат як і в кінотеатрі, і буде телеверсія з чотирма серіями», — сказав Шкляр.

voron-440x434

Крім проблем із фінансуванням виникали труднощі і з режисером. «Укрінформ» повідомляє, що за словами письменника, у планах було запросити до зйомок відомого польського режисера Єжи Гофмана.

«Поки що ні про режисера, ні про акторів, ні про музику сказати не можу, хоча вже маю багато пропозицій саундтреків, постійно дзвонять. Велика проблема з режисером. Була дуже цікава історія з Єжи Гофманом. З ним мав розмову Ющенко і ще частина нашої інтелігенції… Гофман сказав, що прочитає роман в оригіналі. Він справді читає українською мовою. Гофман прочитав за три тижні «Чорного ворона» і сказав, що буде добре кіно, проте на той час він мав знімати «Варшавську битву», через те хотів долучитися як художній керівник, а знімати мав українець. Це мене влаштовувало б найбільше, бо я знав би, що дух твору українець найбільше передасть, а Гофман більше зробить голлівудський формат», — пояснив Шкляр.

Письменник зауважив, що для нього була несподіванкою різка зміна і відмова польського режисера від зйомок фільму за романом «Чорний ворон»:

«Потім він приїхав на кінофестиваль «Молодість» і несподівано для всіх сказав журналістам, що не буде знімати це кіно, бо воно антиросійське і сам роман ксенофобський і антиросійський… Моя біда в тому, що «Чорний ворон» вийшов за межі літературного явища, він став аспектом політики, коло нього було багато дискусій», — зауважив Шкляр.

На думку письменника, типаж головного героя роману має бути більше схожий на типаж відомого американського актора Курта Рассела.

«Зараз працює продюсерська команда. Вони запитують в мене, яким має бути тип актора, який може зіграти головну роль в «Чорному вороні». Я кажу, що за асоціаціями з якимись відомими акторами, близький до такого типажу, як Курт Рассел», — розказав Шкляр.

 

За інформацією сайту «Вичерпно»