Черкасам потрібна спортивна арена – Олександр Згіблов

Черкасам потрібна спортивно-концертна арена на 2000-2500 місць для проведення різноманітних змагань, чемпіонатів. Спортивний комплекс дозволить не лише примати всеукраїнські та міжнародні змагання, але в ньому зможуть проводити різноманітні концерти, вистави, виставкові заходи, презентації.

Чому Черкасам потрібна спортивна арена?

Щороку Черкаси приймають з два десятка Чемпіонатів всеукраїнського рівні. Це сотні і тисячі спортсменів з України. Всі вони є своєрідними інвесторами в економіку нашого міста. Адже кожен з цих спортсменів є потенційним користувачем послуг, які надає черкаський бізнес. Живуть спортсмени в наших готелях, купують продукти в наших магазинах, їздять нашим транспортом. Кошти, вкладені в економіку Черкас через так званий спортивний туризм, повертаються в бюджет у вигляді податків, а більша частина з них «крутиться» в у місті. Адже власник магазину, маршрутки чи готелю потім інвестує зароблене в розвиток свого бізнесу.

На жаль, спортивної інфраструктури Черкас вже застаріла і не відповідає міжнародним спортивним критеріям. Ми маємо лише три об’єкти, які більш менш готові приймати Чемпіонати України з різних видів спорту. Зокрема, це Центральний стадіон, де грають у футбол і можуть змагатися легкоатлети.  Спортивний комплекс «Будівельник», в якому проводять свої ігри команди з баскетболу, волейболу та міні-футболу. Та спортивний комплекс «Манеж». Його основне функціональне призначення: легка атлетика, бокс, теніс тощо.

HSBC Arena 4    69_main

На превеликий жаль, у нас відсутня будь-яка інфраструктура для розвитку хокею та ігрових видів спорту. Більше того, баскетбольна арена, яка останніми роками була домашнім прилистком для «Черкаських мавп», не відповідає міжнародним вимогам. «Будівельник» налічує лише 1200 глядацьких місць. «Черкаським мавпам», щоб грати в Європейських чемпіонатах з баскетболу, необхідна арена на 2000 місць. На жаль, відсутність такої арени призвело до того, що «Черкаським Мавпам» відмовили в участі в престижному європейському турнірі і жителі міста не зможуть підтримати улюблену команду в європейських змаганнях.

Втрата європейського спортивного «ринку» — це втрата для економіки Черкас в 200-300 тис. доларів щороку. Скажіть, ми готові до цього? Місту не потрібні кілка десятків мільйонів гривень додатково? У нас відремонтовані дороги і зроблені тротуари? Ми не маємо проблем з будинками і в Черкасах новенькі тролейбуси? Розумними нас ніхто не назве, якщо ми відмовимося від цього.

Створення нових робочих місць

Будь-яке будівництво – це створення 8-10 додаткових робочих місць в суміжних підприємствах, які обслуговують генерального підрядника. Тут тобі і виробництво металу, і цегли, склопакетів , і доріжок, і спортивних тренажерів. За попередніми оцінками  вартість проекту 120-150 млн. грн.  70-80% з цих коштів залишиться в Черкасах. В економіці нашого міста.

Подальша експлуатація об’єкту – це теж створення робочих місць. Сам об’єкт приноситиме дохід в міський бюджет.
DSC_0217      DSC_9465

Калька міфів, яка заважають спати тим, хто проти

Міф № 1. Такий об’єкт не потрібен!

Потрібен. Через війну з Росією Україна тимчасово втратила спортивні бази в Криму та на Донбасі. Якщо питання відвоювання територій – це питання політиків і військових, то спорт не чекає рішення влади. Він має розвиватися, а наші спортсмени повинні отримувати досвід, навчатися, щоб перемагати тих же росіян на міжнародних змаганнях.

Створення в Черкасах спортивного центру – це крок вперед. Ми зможемо не лише проводити різноманітні змагання, але й Черкаси можуть стати базою для проведення зборів наших збірних. Наприклад, з ігрових видів спорту: хокею, баскетболу, волейболу, міні-футболу.

Міф № 2. Піде багато грошей з бюджету

На 80% такий об’єкт фінансується за рахунок держави. Частину коштів надає міський бюджет. В основному це кошти на проект, підведення комунікацій, створення умов для розвитку будівництва. Все інше фінансується за рахунок держави.

А от місто отримає робочі місця і 50-70 млн. грн інвестованих в економіку коштів. Ви проти цього? Нам не потрібні гроші на ремонт доріг і тротуарів, утеплення шкіл і ремонт в садочках? «Митниці» не потрібні нові комунікації?

Міф № 3. Бюджет не зможе утримувати цей об’єкт

Кожна команда, яка тренуватиме чи гратиме в цьому спортивному центрі, оплачуватиме свій час. Це стосується всіх, крім дитячих команд, за які платитиме міський бюджет.  Кожна спортивна Федерація, яка замовлятиме спортивний центр для проведення Чемпіонатів, оплачуватиме по рахунках. Так. В Черкасах це дешевше, ніж, скажімо, у Києві чи Харкові. І це наша перевага.

Більше того, там будуть площі, які можна здавати в оренду: спортивні тренажери, кафетерій, магазини спорттоварів тощо.

Окрім цього всього, в спортивному комплексі можна проводити концерти зірок. «Дружба народів» на цьому заробляє, то чому цього не може робити муніципальна спортивна арена?

За рахунок коштів від проведення господарської діяльності утримуватиметься спортивна арена. Це очевидно.

Міф № 4. Її будуватимуть колишні регіонали

Колишні і нинішні регіонали нікуди не поділися. Вони є і вони працюють. Стратегічний міст через Дніпро разом із дамбою ремонтує компанія, яку пов’язують з колишнім впливовим екс-регіоналом. У Черкасах працює хімічне підприємство, яке дає роботу 4 тис. людям, і воно належить екс-регіоналу Фірташу. Вплив на «Черкасиобленерго» здійснює російський бізнес. Одне з м’ясопереробних підприємств Черкас входить у сферу впливу колишнього нардепа від СДПУ(о), якою керував свого часу Медведчук – кум Путіна. Дороги в Черкасах ремонтує фірма екс-регіонала з Христинівщини.

Питання не в партійній приналежності, а у тому, що Черкаси можуть за рік перетворитися на спортивну столицю України. І це стане реальністю.

Депутат Черкаської міської ради

Від Партії вільних демократів Олександр Згіблов