Черкаси можуть зрости на 40%. Потрібне вольове рішення влади!

До Черкас треба приєднувати Геронимівку, Червону Слободу, Хутори, Руську Поляну, Сокирно, Свидівок і навіть Благодатне (колишню Чапаєвку). Так вважає заступник голови фракції Партії вільних демократів у Черкаській міській раді Олександр Згіблов.

На його переконання, Черкаси нині є «затиснутими» між Дніпром, аеропортом, сільськогосподарськими полями.

— Місту треба розвиватися. Щоб не говорили, але жителі Руської Поляни, Червоної Слободи, Хуторів уже давно черкасці. Вони тут працюють, скуповуються, отримують медичні і освітні послуги, користуються громадським транспортом. Місто має розширюватися за рахунок навколишніх сіл. Менші мають приєднатися до більшого, щоб самим вирости, — зазначив Олександр Згіблов.

До Черкас варто приєднати Хутори, Червону Слободу, Руську Поляну, Геронимівку, Сокирно, свідівок і навіть Благодатне.

— Від цього приєднання місцеві громади сіл тільки виграють. Візьмемо наприклад, тарифи на водопостачання для Геронимівки, Хуторів і Червоної Слободи. Воду подає «Черкаський водоканал». Але там тарифи на 30-40% вищі, ніж в Черкасах. Ті ж самі тарифи на проїзд у громадському транспорті. У Черкасах – 4 грн, а з Геронимівки в Черкаси – 12 грн! Хіба це нормально? – говорить Олександр Згіблов.

Громади «приєднаних» сіл виграють і в медичному обслуговуванні, і в наданні освітніх послуг, і в розвитку інфраструктури, ремонті доріг, тротуарів, облаштуванні освітлення. Зросте вартість нерухомості, покращиться інфраструктура.

Міфами і неправдою назвав Олександр Згіблов інформацію, що мовляв при приєднанні школи в селах закриють.

— Нічого подібного не станеться. Школи як були, так і будуть. Садки, як функціонували, так і працюватимуть. Ще один міф, який розповсюджують «місцеві князькі», що прийдуть черкаські і заберуть землю! Земля в цих селах давно поділена між цими ж «князьками», — зазначив депутат.

На його думку, не варто тягнути із приєднанням. Вже зараз треба розпочинати вести діалог із громадами сіл Хутори, Благодатне, Червона Слобода, Руська Поляна, Сокирно, Свидівок та Геронимівка.