Черкасці запалили 500 свічок і молилися за Україну

Патріотичний концерт, виконання гімну та молитва за Україну. Черкасці на Європейській площі запалили 500 свічок і нагадали всім, що бійцям на сході України допомога все ще потрібна.

– Ми нагадуємо черкащанам, що їхня підтримка важлива для бійців на сході України, що вони є важливим елементом перемоги, – розповідає організатор акції «Pray for Ukraine» Владислав Вітер, – На війні бувають моменти радості, коли піднімають прапор. Бувають і моменти печалі, коли гинуть наші побратими. Про це ми нагадуємо у тематичній фотосушці і просимо не забувати.

Не забувати про тих, хто боронить наш спокій та життя закликала і дочка загиблого черкаського бійця Віталія Вергая:

– Він служив у Станиці Луганській, а після ротації тримав оборону в Нікішиному. Коли почав формуватися Дебальцівський «котел», 128-ма бригада відійшла і 7 днів була в оточенні в с. Рідкодуб. Коли їх виводили з оточення, він прикривав бійців, і загинув від уламка міни. Родина полеглого бійця була в боргах на момент його мобілізації, і в той час бігала за допомогою по кабінетах. Я прошу вас допомагати нашим бійцям, бо я знаю, що це таке, коли їм не вистачає чогось, – звернулася до черкащан Катерина Вергай.

На східному фронті загинуло більше 80-ти жителів Черкащини. Вони брали участь у війні в складі Збройни сил України чи добровольчих батальйонів. За словами волонтерів, через підвищення цін і тарифів на комунальні послуги, громадяни стали менше допомагати армії. Разом з цим, за рік кількість бійців в зоні АТО зросла більш ніж вдвічі, зазначають у Міноборони.