Як додатково залучити 160 млн в бюджет розвитку Черкас – рецепт від «Вільних демократів»

Фракція Партії вільних демократів у Черкаській міській раді пропонує утричі збільшити надходження до бюджету розвитку від продажу  муніципального майна. Депутати виступили з ініціативою приймати рішення по кожному об’єкту окремо, а продаж здійснювати виключно через аукціон, а не шляхом викупу, як це пропонується зараз.

Нагадаємо, міська влада Черкас має намір продати 57 приміщень (підвали, напівпідвали, магазини) і отримати за це близько 60 млнг грн. до бюджету розвитку. «Вільні демократи» переконані, що якщо продавати об’єкти нерухомості через аукціон, а потім повертати суми, які підприємці вклали як поліпшення, то це дозволить залучити в бюджет розвитку у тричі більше коштів.

З відповідними пропозиціями «Вільні демократи» звернулися до міського голови і секретаря міської ради.

 

ПРОПОЗИЦІЇ

фракції Партії вільних демократів

до проекту рішення «Про перелік об’єктів міської комунальної власності, які пропонуються до приватизації у 2017-2021 роках»

На розгляді Черкаської міської ради перебуває проект рішення «Про перелік об’єктів міської комунальної власності, які пропонуються до приватизації у 2017-2021 роках». Цим рішенням передбачається приватизація 57 об’єктів нерухомості, які нині перебувають у власності міста і здаються в оренду комерційним структурам та громадським організаціям. 95% цих приміщень викуповуються шляхом «прямого викупу» — тими суб’єктами господарювання, які нині орендують приміщення та внесли понад 25% поліпшень.

За попередньою оцінкою бюджет розвитку Черкас від продажу цих приміщень поповниться на 57-60 млн. грн.

Фракція Партії вільних демократів переконана, що на продажу цих об’єктів нерухомості бюджет може заробити 140-150 млн. грн.

Ми пропонуємо:

  1. По кожному об’єкту нерухомості голосувати окремо.
  2. Всі об’єкти продавати ВИКЛЮЧНО через аукціон, а не шляхом «прямого викупу» орендарю. Отримані від аукціону кошти повертати орендарю на суму поліпшень, внесених ним перед цим.

На нашу думку, це дозволить збільшити надходження від продажу комунального майна до міського бюджету у ТРИ РАЗИ!

Загальна площа об’єктів, які пропонуються до приватизації, — 14 650 м. кв. Сума поліпшень, внесених орендарями, — 6,2 млн. грн. Середня вартість комерційної нерухомості в Черкасах (в залежності від місця розташування об’єкту, його площі та іншого) коливається в межах 300-500 доларів за м. кв (або 8 100 – 13 500 грн). У середньому 10 тис. грн. за м. кв. Тобто стартова (аукціонна) ціна всіх об’єктів складатиме 146, 5 млн. грн.

Враховуючи, що під час аукціону робиться не менше 2 кроків, кожен з яких це 10% від стартової ціни, то в результаті бюджет може поповнитися на 176-180 млн. грн. від продажу об’єктів нерухомості. А по деяких об’єктах, розташованих у центрі міста, ціна може зрости у кілька разів.

Орендарям повертається їхня сума поліпшень в розмірі 6,2 млн грн.

Таким чином міський бюджет може поповнитися не на 60 млн грн., як прогнозують спеціалісти, а на 160 млн. грн.

 

P1390714 P1390715