Ірина БРИК: Льодовиковий період

Фантазувати не заборонено, а втілювати в життя власні фантазії тим більше. Існує Багато дивних об`єктів, але є такі, про які навіть не уявляєш. Ряд проектів, що не завжди товаришують із здоровим глуздом, але все ж таки мають місце бути, пропоную до вашого розгляду. Сьогодні – це володіння Снігової Королеви, чи то просто — витвори із льоду та снігу, які знайшли своїх прихильників і вражають своєю нестандартністю. Такий собі екскурс в льодовиковий період.

Альфа Курорт Томаму — це готель-селище, розташований в японському Сімукаппу на острові Хоккайдо. Свої обійми це крижане королівство відкриває щозими.

Готель приваблює численних відвідувачів завдяки тому, що його будівля, всі заклади на його території і поряд з ними, всі меблі і предмети декору в помешканнях виготовлені з снігу та льоду. Температура в приміщеннях готелю коливається від -3 до -5 градусів за Цельсієм. Всім відвідувачам, за бажанням, безкоштовно надається спеціальний одяг з цільної овечої шкури. Коштує таке задоволення $255 з особи на добу.

Hotel De Glace – перший крижаний готель в Північній Америці, розташований неподалік від центру міста Квебек Сіті, Канада. Кожного року творча команда майстрів Hotel De Glace наполегливо працює, щоб запропонувати відвідувачам власну магію та чаклунство, справжній витвір мистецтва з льоду і снігу. Номери готелю, як маленькі печери із снігу, без вікон, з фіранками замість дверей. Усередині — комплекти льодових та снігових скульптур прикрашають стіни. Вночі в номері  моторошно тихо, всі звуки життя приглушені товстими стінами із снігу. Проте не хвилюйтеся, ванна кімната в приміщенні прогрівається, тому вам не доведеться сидіти на унітазі з льоду. А перед тим, як вирушити на ночівлю в свій номер, ви маєте пройти навчальний урок, як слід поводитися, щоб не обморозити власне тіло.

Сьогодні Hotel De Glace – це не лише готель, який ось уже 15 років відкритий для відвідувачів, а ціла індустрія крижаної майстерності.

У  листопаді та грудні, студенти з Університету Лаваль, UQAM, Університету Макгілла і Університету Монреаля, в рамках щорічного конкурсу пропонують власний дизайн, створення оригінальної концепції з основних матеріалів: льоду і снігу. Після ретельної експертизи, ідеї та проекти переможців втілюють в життя майстри та художники Hotel De Glace в різних куточках світу для телепроектів, реклами, тощо…

Igloo Kakslauttanen – поселення, що розташоване високо за Північним Полярним Кругом у фінській Лапландії. Igloo Kakslauttanen пропонує розміщення в глу із снігу та льоду, із середини яких ви можете вдосталь намилуватися полярним сяйвом. Igloo Kakslauttanen має найбільшу димову сауну в світі. В поселенні є 4 ресторани, де подають традиційні страви лапландської кухні: північний олень і смажений лосось. Під час свого перебування гості можуть побувати на зимовому сафарі з північними оленями, покататися на снігоходах, або взяти участь у сніговій битві.

Icehotel – крижаний готель у Швеції. Розташований у крихітному селі Юккасярві в північній Швеції, є першим у світі крижаним готелем. Після його першого відкриття в 1990, готель відновлювався щороку. Весь готель зроблений зі снігу та крижаних блоків, здобутих із замерзлої річки Турне-Ельвія. Навіть скло тут зроблене з льоду. Документальні фільми про це унікальне місце були показані на каналах Discovery і National Geographic. На додаток до всього, це — найбільший готель з льоду і снігу в світі.

Крижаний готель Balea Ice  єдиний крижаний готель Румунії, розташований на висоті 2000 метрів над рівнем моря. Готель відновлюється з новим проектом щороку, використовуючи крижані цеглини, взяті із льоду сусіднього озера Балея. У всіх кімнатах є крижані ліжка із зручними матрацами, покритими простирадлами і м’якими хутряними ковдрами. Гостям також надаються спальні мішки. Доступ до готелю можливий лише канатною дорогою.  Ice Balea також має свій ресторан, який порадує відвідувачів різноманітними традиційними стравами.