Альона ЦЕГВІНЦЕВА: Одарич VS Мао Цзедун

При кожній зустрічі, одні й ті ж запитання: — чому з Партією вільних демократів? — а що зробив твій Одарич?

Хочу відповісти. Є в мене знайомий, мешканець Черкас. Дуже цікава, ерудована людина. Всього у світі трохи менше ніж 200 держав. Він в свої 40 років побував у п’ятдесяти. І в деяких — не по одному разу. При чому половина цих держав — це далеко не розкручені місця, не курортні. Наприклад в Каїрі він був підчас Єгипетської революції. Запитала: — чому саме в цей час? Відповідь: — так в цей час каїрський музей працював і до нього взагалі не було черги. Я мав можливість тихо та спокійно продивитись усе і, головне, ще розмовляв з людьми, які приглядають за експонатами, вони від нудьги розповіли мені стільки, що жоден турист такого цікавого матеріалу ще не почує навіть від екскурсовода.

Чи його розповідь про Китай. Довелося йому в літаку летіти з китайським науковцем. Зав’язалась розмова про історію Китаю, революції, керівників колишнього СРСР та України. Мій знайомий запитав, як Китайці ставляться до Мао Цзедуна. Все ж таки це прообраз Сталіна. На що отримав цікаву відповідь. Зі слів китайця, вони вирішили просто порахувати, скільки рішень приймав Мао Цзедун, скільки було позитивних для країни, а скільки — негативних. Виявилось, приблизно 60:40 на користь позитивних рішень. Тому в країни на рівні держави прийняли рішення та запровадили ідеологію, що Мао Цзедун — це позитивний лідер Китаю. І крапка. Більше це питання не обговорювалось.

Спитаєте, а при чому тут Партія вільних демократів та Одарич? А відповідь проста — ви, як мудрі китайці, порахуйте по кожному лідеру політичних сил нашого міста (а може й держави) скільки у кожного позитивних справ, рішень (не плутати з лозунгами та балачками), а скільки негативних. Висновки вас здивують. У деяких наших «героїв» самі лише балачки, а справ — взагалі немає.

Одне тільки хочу додати:

 • Південно-Західний район з гарячою водою
 • місто вночі освітлюється
 • приватний сектор міста, мабуть, вже й не уявляє, як без індивідуальних пластикових сміттєвих баків вони жили
 • тендери вийшли на якісно новий рівень
 • облаштовані парки
 • облаштована набережна в річковому порту
 • якісний суцільний асфальт по бульвару Шевченка, вулицях Ільїна, Котовського, Смілянській
 • заборона продажу алкоголю після 22-ої години
 • призупинено будівництво багатоповерхівок, які б спаплюжили зовнішній вигляд міста (за драмтеатром та між парком «Чайка» і Дніпром)
 • людина вже багато років очолює одну й ту ж політичну силу – Партію вільних демократів, готова до компромісів на розквіт міста з іншими партіями та людьми
 • кожної п’ятниці під час пройм-тайму проводить виступи у прямому ефірі телестудії «ВІККА» з актуальних питань
 • команда Вільних Демократів пройшла чимало кримінальних справ та політичних розправ – це досвід, так гуртувалась сталь.

Хто ще з лідерів або партій може таким похвалитись???

Ось тепер відповіла на питання, що були на початку.

Я — за єдине місто компромісного, постійного розвитку. Тому я разом з Партією вільних демократів, тому я поряд з теперішнім та майбутнім міським головою Сергієм Одаричем.