Тетяна ГЛИНСЬКА: Проінформований — озброєний

Чи задумуються люди наскільки безпечно жити в Черкасах. Я маю на увазі зараз не злочинців, а більш масштабні ризики. Тобто, природні або техногенні надзвичайні ситуації.

Дві основні загрози для мешканців міста це – катастрофічне затоплення в результаті прориву дамби або ж витік хімічно небезпечних речовин, ймовірний радіус ураження якими може сягати до 20 кілометрів. Тобто в уражену зону можуть потрапити не лише черкащани, а й жителі навколишніх сіл.

Не те щоб я хочу вас налякати… Просто хочу, щоб нам не була притаманна байдужість, яку можна охарактеризувати всім відомою приказкою «Холоп не перехреститься, поки грім не вдарить». Притримуюсь правила: проінформований, а, значить, — озброєний.

Отже, ми повинні знати, що в місті створено 27 збірних пунктів евакуації населення. В разі реальної небезпеки муніципальні служби та надзвичайники першочергово рятують незахищені верстви населення, наприклад, дітей, вагітних жінок, інвалідів тощо. Усім без винятку жителям міста треба знати, як діяти в екстрених ситуаціях, куди іти та до кого звертатися.

Всі служби утримання будинків регулярно надають всю необхідну інформацію, вивішуючи її на під’їздах та вкидаючи в поштові скриньки. Проте, чи кожен з нас розуміє, наскільки це важливо.

Сподіваюсь, що вищезазначені загрози ніколи не стануть реальністю, але не говорити про можливість їх виникнення – це злочин.

Варто зрозуміти: інформація є, її лише треба черпати в управліннях цивільних захисту, на стендах «Техніка безпеки», або ж у людей, відповідальних за це (такі є на кожному підприємстві чи структурі). Ми маємо розуміти – наша безпека в наших руках.