«Вільні демократи» впевнено перемогли на виборах

На виборах до Черкаської міської ради беззаперечне лідерство отримала Партія вільних демократів. «Вільні демократи» набрала 14%, до міської ради потрапляє 8 депутатів. Однак, якби вибори відбулися б за старою виборчою системою, із 42 мандатів у міськраді «вільні демократи» отримали б майже половину – 19.

З 19-ти «Вільних демократів» восьмеро нині стали депутатами: Тетяна Чорнобіль, Володимир Гриценко, Олександр Згіблов, Альона Цегвінцева, Тарас Коломієць, Максим Шадловський, Інна Михайлюк, Василь Соломаха (він не переміг на окрузі, але за відсотками, отриманими партією, потрапив у міську раду).

Інші 12 «Вільних демократів» перемогли в округах. Це — Леся Валяєва, Анна Хімич, Юрій Ястребов, Микола Бондаренко, Максим Панасенко, Андрій Ільєв, Дмитро Іванашко, Оксана Мелікова, Леся Побиванець, Сергій Дедіченко, Тетяна Глинська, Віталій Лаут. Однак, вони за нинішнім виборчим законом не потрапляють у міську раду.

— На жаль, низька явка спровокувала те, що саме наш виборець не пішов на дільниці. На мою думку, наслідком низької явки стало те, що опоненти на початку кампанії через контрольовану ТВК знімали наших кандидатів з виборів, потім знімали весь список партії та кандидата на посаду міського голови. Частину кампанії мені довелося працювати як «особі із невизначеним статусом». Більшість зусиль і енергії у нас йшло на поновлення справедливості. Тому чимало людей не йшли на дільниці, бо вважали, що «Вільних демократів» нема у бюлетені, — розповів Сергій Одарич, лідер ПВД.

Але, не зважаючи на ці прикрощі, «Вільні демократи» здобули переконливу перемогу на виборах до Черкаської міської ради.