«ЗА»: Новаторство та розбудова міста

Одарич — єдиний політик у Черкасах, який має стратегічне бачення розвитку міста

Більшість черкаських політиків мислять «містечковими» категоріями, переймаються лише дрібними проблемами й не намагаються зазирнути в майбутнє. Натомість Сергію Одаричу властиве вміння бачити перспективу та прораховувати наслідки тієї чи іншої дії на кілька років, а то й десятиліть уперед.

Ця його риса яскраво прослідковується на прикладі реформування системи тепло- і водопостачання. Саме завдяки стратегічному баченню міського голови Черкасам вдалося зменшити майже на 25 % споживання природного газу, суттєво скоротити втрати тепла в мережах, а ще — удвічі скоротити використання електроенергії «Водоканалом». Усе це разом вплинуло на тарифну політику: Черкаси нині входять до п’ятірки українських міст із найнижчими цінами на тепло й воду. Відтак, підвищення тарифів в умовах сьогодення для черкасців хоч і є важким фінансовим навантаженням, але не настільки катастрофічним, як для більшості українців.

Одарич — безперечний новатор

Ініціював втілення в Черкасах багатьох унікальних проектів, які пізніше були запроваджені в масштабах України. Серед таких — ухвалена в 2008 році Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Уперше вона з’явилася за ініціативи Сергія Одарича саме в нашому місті, а вже за кілька років стала загальноукраїнською.

Поява такої програми дозволила власникам квартир в ОСББ на умовах співфінансування з бюджету утеплювати фасади своїх будинків та замінювати в них вікна, встановлювати прилади обліку тепла, здійснювати капітальні ремонти покрівель, модернізувати ліфти й облаштовувати індивідуальні теплові пункти. За останні роки ОСББ отримали понад 8,5 млн грн підтримки.

А ще в тому ж 2008 році Черкаси стали першим містом в Україні, яке розпочало безпосередню співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку. Тоді ця міжнародна фінансова установа надала КП «Черкаситеплокомуненерго» кредит для модернізації місцевої системи теплопостачання. Щорічна економія від втілених енергоощадних проектів складає майже 19 млн грн. Це ті гроші, які жителі Черкас не переплачують за тепло. Такий досвід Черкас із міжнародного співробітництва інші українські міста почали переймати лише через 5 років.