СТИХІЙНІ ТОРГОВЦІ, «АЛКОГОЛЬНІ КОРОЛІ» ВСТУПИЛИСЯ ЗА АНАТОЛІЯ БОНДАРЕНКА

У день дебатів сторона Анатолія Бондаренко вирішила «вивести з рівноваги» Одарича. Перед приміщенням телекомпанії «Рось» на Сергія Олеговича вже чекала «домашня заготовка» опонентів – натовп ніби озлоблених підприємців. Згодом усе це подавалося, як те, що черкаські підприємці проти міського голови Сергія Одарича.

У фойє розгорнули плакати – заздалегідь заготовлені на поліграфічних підприємствах. Серед мітингувальників знайомі до болі обличчя – родина Лисаків (підприємці, які тримають кілька десятків кіосків, де майже цілодобово торгують цигарками та пивом), колишні стихійні торгівці, які стояли по вул. Смілянській і Гоголя, депутати міської ради від «Батьківщини» — власники цигаркових і пивних кіосків. За кілька годин до запланованого ефіру штаб Анатолія Бондаренка заявив, що хотів би аби в студії була присутня громадськість. Саме цю «акторську громадськість» вони цинічно і привели.

Свідки тих подій говорять, що серед мітингувальників переважали наймані працівники, які вдень стоять за прилавком, а увечері під проводом своїх керівників водять хороводи з плакатами. «Взагалі ситуація з мітингуючими викликала дуже жорстке відчуття, що вони прийшли туди не відстоювати щось (щось пишу тому, що далеко не впевнений, що більшість взагалі розуміла за що вона там стоїть), а зірвати дебати. Навіщо це потрібно — я не розумію. Але більше нічим іншим не можу пояснити агресивність Лисака, який закликав всіх іти до студії і висловити свою думку. І постійно вмикав сирену….», — так описав ситуацію один із засновників громадської організації «Місто на Че» Сергій Костенко.

Євген Єзик, голова антикорупційного комітету в громадській раді, який теж був присутній на «шабашу купленої совісті» прокоментував ці події на своїй сторінці у Фейсбук: «Нажаль, ані я, ані інші громадські діячі не потрапили на теледебати кандидатів на посаду мера. Нам, членам антикорупційного комітету, було що повідомити черкащанкам, а саме — антикорупційні розслідування. Пропустили біля 5 помічників нардепа, Олега Лисака та інших. Ми зафіксували на відео, несанкціонований мітинг у стінах ТРК «Рось» та відсутність реагування працівників міліціі. Відповідне звернення щодо несанкціонованого мітингу буде надано УМВС, також буде надіслана скарга на діі працівників ТРК. Доволі дивний відбір «правильноі» громадськості, яка не скаже правду та не знизить рейтинг «правільного» кандидата. Дуже сумно, що тих, хто виборював перемогу на майдані просто не пустили на ефір».

Хто такий Олег Лисак?

Родина Лисаків володіє в Черкасах кількома десятками кіосків і торговельними павільйонами. Переважно вони торгують цигарками і пивом. Деякі торговельні об’єкти небезпечно стоять поблизу навчальних і спортивних закладів – шкіл, садочків тощо.

Сьогодні Олег Лисак з «Батьківщиною» і підтримує Анатолія Бондаренка, а вчора – балотувався в міську раду від Партії регіонів. Така зміна політичного курсу, ймовірно, пов’язана з бізнесом. Олег Лисак бачить захист свого «цигарково-пивного бізнесу» під крилом Анатолія Бондаренка.

Світлана Лисак – мати Олега – судилася з міською владою Черкас, яка своїм рішенням забороняла продавати алкоголь і цигарки після 22:00. Тоді, у 2011 році, Сергій Одарич і мер Львова Андрій Садовий виступили «єдиним фронтом». Міські ради Черкас і Львова першими в Україні заборонили продавати алкоголь і цигарки після 22:00 у торговельних мережах міста. Це викликало обурення деяких черкаських підприємців – переважно регіоналів і батьківщинівців.

Завдяки цьому рішенню, яке діє і по нині, лише за перший рік зменшилася кількість правопорушень і хуліганств, пов’язаних із вживанням алкоголю, на 38%.

«Алкогольні королі» виступили на стороні Бондаренка

Серед активістів, які «брали в облогу» фойє телекомпанії, був помічений і Роман Дискант, депутат міської ради, перший номер від «Батьківщини». У міськраді минулого скликання він активно виступав проти скасування рішення міської ради, яким заборонялося продавати алкоголь і цигарки після 22:00. Навіть звертався до суду з цього приводу. Два роки судової тяганини і найвища судова інстанція залишила в силі рішення міської ради.

Примітно, що список депутатів від «Батьківщини» до Черкаської міської ради рясніє підприємцями, які є власниками кіосків, де продають алкоголь і цигарки. Тому сміливо можна сказати, хто став на бік Анатолія Бондаренко, а головне – навіщо!

Ну і зовсім посткриптум: по завершенню пан Лисак ходив збирав плакати у мітингуючих зі словами: «Вони нам ще згодяться».

Вони не вірять в перемогу Бондаренка? Чи щось таки знають про нього і готуються до подібних акцій і проти нього? (Звичайно, якщо він переможе).