Віктор БЕРЕЗА

Підприємець. Радник верховного отамана Міжнародного Союзу Козацтва.
Освіта — вища. 59 років.
Одружений, має дві доньки, онучку. Позапартійний.

Життя присвятив почесній професії пожежного. У званні лейтенанта закінчив Черкаське пожежно-технічне училища. Перше «бойове хрещення» у вогні — це гасіння пожежі Лебединському насіннєвому заводі. Троє курсантів, серед яких був Віктор, залишилися на відрізаному вогнем майданчику, їх особисто врятував начальник училища Олег Стоянович. Після того, як останній курсант перескочив прірву вогню, перекриття обвалилося.

Навчаючись в училищі, Віктор мріяв викладати в ньому — і своєї мети досяг. Отримав вищу освіту у Вищій інженерній пожежно-технічної школі МВС СРСР. По закінченню отримав червоний диплом і повернувся працювати у якості викладача до Черкаського пожежно-технічного училища. Працював викладачем, викладачем-методистом, начальником навчальної пожежної частини, очолював пожежно-технічний цикл, кафедру пожежної техніки, кафедру наукової організації діяльності в пожежній охороні.

Під час роботи в інституті брав активну участь у конференціях державного рівня з питань пожежної безпеки, розробляв нормативно-правові акти, в підготовці та організації змагань з пожежно-прикладного спорту, був суддею. Був членом зведеного загону з гасіння великих пожеж в масштабі держави. Більше ста складних пожеж було ліквідовано за його безпосередньої участі з курсантами навчального закладу. Одного разу довелося локалізовувати пожежу на виробництві «Азот» — тоді вдалося не допустити катастрофи в Черкасах.

Віктор Береза видав більше 30 науково-педагогічних праць та посібників. Є співавтором першого підручника, який видав навчальний заклад — «Газодимозахисна служба пожежної охорони» (2000 р., 467 с.). Викладацьку діяльність поєднував зі спортом, брав участь у змаганнях з кульової стрільби з бойової зброї (3 місце по навчальному закладу), волейболу, тенісу.

У 2000 році вийшов на пенсію і є ветераном органів внутрішніх справ. Із 2007 року був запрошений на посаду генерального директора приватного підприємства, яке надає послуги і виконує роботи протипожежного призначення.

У 2000-2007 роки працював виконавчим директором громадської організації «Черкаське відділення міжнародної асоціації «Пожежна безпека України». Консультував громадян міста та Черкаської області з питань пожежної безпеки. Брав участь у засіданні міськвиконкому щодо забезпечення об’єктів міста протипожежним захистом.
На сьогоднішній день громадська діяльність Віктора пов’язана з козацтвом. Він — радник верховного отамана Міжнародного Союзу Козацтва.

Мікрорайон Луначарського Віктор вважає якоюсь мірою рідним — там знаходиться його альма-матер, навчальний заклад «Інститут пожежної безпеки» з яким тісно пов’язане його життя.

Віктор вважає, що в цьому мікрорайоні конче необхідно реалізувати кілька проектів. Зокрема — це ремонт доріг і тротуарів, облаштування спортивних майданчиків і оновлення зелених насаджень. Необхідно подбати і про освітлення. Особливо в мікрорайоні «Поляна». Актуальним вважає питання будівництва дороги через ліс до вулиці Менделеєва.

Віктор переконаний, що спільно із депутатами з команди Вільних демократів він вирішить поставлені завдання.