Ірина БОРІСОВА

Завідувач дитячого садка № 78 (вул. Вербовецького, 38). Голова «Асоціації керівників дошкільних навчальних закладів м. Черкаси». 42 роки.
Освіта – вища, педагогічна. Заміжня. Позапартійна.

Успішна і активна людина. 15 років працює з дітьми. Починала помічником вихователя в дитячому садку № 22, а нині вже 8 років керує садком «Джерельце», що по вул. Вербовецького.

Торік була створена «Асоціація керівників дошкільних закладів міста», яка об’єднує усі садочки міста. На зборах Ірину Борісову обрали керівником. Торік окрім основної роботи – розвитку дошкільної освіти в Черкасах – освітяни займалися допомогою для АТО і своїх колег зі Сходу. Вони вирішили підтримали один із садочків Слов’янська.

«Там точилася війна, гинули люди. Садочки, як і школи Слов’янська, не працювали. Після звільнення міста заклади почали відновлювати свою роботу. Однак в більшості навіть не вистачало самого необхідного. Ми вирішили допомогти садочку № 3 в Слов’янську. Закупили тканину на постільну білизну і рушники та відправили на Схід. Нині підтримуємо з нашими підшефними тісний зв’язок», — розповіла Ірина Борісова.
Неодноразово проводили акції «Допоможи воїну», під час яких збирали засоби гігієни, продукти, речі, ліки. Вручали їх учасникам АТО. А також — передавали одяг та іграшки в центр допомоги переселенцям.

У вільний від роботи час любить вишивати. «Останні роки мене просто захопило це хобі. В колекції моїх робіт з українською вишивкою – дві сукні для мене, три для доньки, дві для сестри, багато сорочок», — поділилася Ірина Борісова.

До міської ради йде, щоб втілити свою давню мрію – зробити дошкільну освіту більш цікавою і гармонійною. «Треба змінювати саму систему дошкільної освіти. Це можна зробити на місцях, залучивши спеціалістів. Садок має стати не лише місцем перебування дітей, але й місцем, де дитина всебічно розвиватиметься. Початкове навчання іноземних мов, фізичне виховання, пошук і розкриття талантів у юному віці, навчання грати в шахи, розвиток дитячої логіки та мислення. Для цього треба внести зміни до відповідних програм», — говорить Ірина Борісова.

Вона сподівається, що їй у цьому напрямку допоможе Альона Цегвінцева, член команди «Вільних демократів», завідувач садочку № 73, та вчитель-методист Володимир Крижанівський.