Дмитро ІЛЬЄВ

Підприємець, член правління міжнародного благодійного фонду «Європейський вибір Черкащини». 28 років.
Освіта – незакінчена вища, технічна. Неодружений. Позапартійний.

Народився у Черкасах, випускник школи №3. Здобував вищу освіту в Черкаському державному технологічному університеті за фахом «інженер зі спеціальних комп’ютерних систем».

Пліч-о-пліч іде зі спортом, який зробив частиною свого життя. Його батько, Валерій Ільєв, відомий у місті тренер із вільної боротьби. Працював у спортивному залі на заводі хімічного волокна. Займатися боротьбою до нього ходили підлітки та молоді люди з «Хімселища», мікрорайонів «Шкільний» та «Зелений». За роки тренерства він виростив чимало чемпіонів та майстрів спорту.

Серед його вихованців були такі, хто приходив до залу справжнісінькими розбишаками, та наполеглива й доволі тяжка праця змінювали їхній характер. Головне, що всі вони стали гідними людьми. Тренер і батько, Валерій Ільєв привив любов до спорту й своїм дітям.

Дмитро займався вільною боротьбою та боксом. Хоча й лише на любительському рівні, брав участь у змаганнях і привозив звідти завойовані медалі. «Спорт дисциплінує, зміцнює характер та додає впевненості в собі. А ще – спорт виховав у мені відчуття відповідальності, бажання не підвести своїх рідних та близьких», – говорить він.

Із дитинства мріяв про власну справу, не хотів бути залежним від когось. Аби досягти цього, взяв у борг гроші й поїхав у Данію. Там заробив на стартовий капітал і по поверненню почав займатися в Черкасах підприємницькою діяльністю. Час, прожитий за кордоном, змінив його бачення майбутнього розвитку рідного міста.

«Побачивши рівень життя там, наскільки навкруги все по-європейському чисто й красиво, відчув додаткову мотивацію працювати над собою й займати активну позицію в громадському житті. Кожному з нас треба змінювати своє мислення, ставати відповідальнішими, щоб у результаті не тільки створити комфорт у своїх помешканнях та на вулицях міста, а й зробити таке ставлення до комфорту складовою нашого менталітету», – розповів Дмитро Ільєв.

Дмитро – брат Андрія Ільєва, який також іде до міської ради в команді «Вільних демократів». Разом вони видають газету «Тарасові джерела». Поділяє погляди брата щодо захисту малого й середнього бізнесу.
Сам же йде до міської ради, щоб у першу чергу розвивати спортивну галузь та мережу таких закладів у віддалених мікрорайонах Черкас. Прагне наблизити спорт до кожного двору. Хоче, щоб там займалися не лише діти, а й люди більш дорослого віку. «У більшості спортивних клубів переважна частина відвідувачів – молодь, але ж заняття спортом можна починати в будь-якому віці», – говорить він.

У нього є власне бачення розвитку так званого дворового спорту – це створення на базах комітетів самоорганізації населення, клубів за інтересами спортивних секцій, де зможуть займатися всі бажаючі: як діти, так і дорослі.