Сергій ДЕДІЧЕНКО

Пенсіонер. Підполковник у відставці. Освіта вища.
Одружений. Позапартійний.

Майже все життя присвятив сумлінній праці в кримінально-виконавчій службі України. По закінченні навчання в училищі МВС у Чернігові отримав направлення до Черкас. Тут з 1996 року проходив службу в різних підрозділах, починаючи від Черкаської виправної колонії №62.Потім, піднімаючись по кар’єрних сходинках, служив у СІЗО та в обласному управлінні Державного департаменту з питань виконання покарань. У 1999 році вступив заочно до Київського інституту внутрішніх справ і отримав вищу освіту. Закінчив службу першим заступником цього управління у званні підполковника.

Сергій зазначає, що найбільше задоволення робота приносила тоді, коли вдавалося досягти якогось реального результату. Найпродуктивнішим видався період з 2005 по 2009 рр.: тоді вдалося зробити для колоній та СІЗО багато добрих справ. Працювала обласна Програма, були виділені кошти для придбання комп’ютерної техніки, відкрилися комп’ютерні класи для тих, хто там відбуває покарання. Була завезена абсолютно нова навчальна література. Черкаси стали першими в Україні з дистанційного навчання засуджених – створили всі умови для того, щоби вони під час відбування терміну покарання могли вступити до навчальних закладів і вчитися.

Сергій пішов на пенсію за вислугою років, але зізнається: то був перехідний період, зміна влади, і він прекрасно розумів, що з новими віяннями та новою командою, що приходила тоді, не готовий займатися роботою тільки «для галочки».

З командою Вільних демократів Сергій познайомився через депутата міськради Олега Ліходькіна, у співпраці з яким вони два роки поспіль займалися проблемними питаннями мешканців будинку по вул.Чехова, 106. Звернувши увагу на його активність, мешканці зверталися до Сергія то з одним питанням, то з іншим. Одного разу Сергій зібрав мешканців, і ця «комісія» детально записала всі потреби, склали протокол у присутності голови КСМ, до якого включили заміну каналізації, ремонт даху, ремонт щитової. І такі збори дійсно ініціювали вирішення цих питань. У будинку була проведена заміна труб для холодної води, повністю відремонтований дах. Нещодавно — встановлено дитячий майданчик.

Вже18 років щасливий у шлюбі. Дуже любить подорожувати з дружиною. Вже на пенсії Сергію вдалося побачити Європу – Польщу, Німеччину, Австрію, Чехію та Угорщину. Під час подорожі до Австрії був вражений, наскільки мешканці там піклуються про свою історію, нас кільки все довкола влаштовано з практичною користю для людини. Був вражений звукоізоляційними парканами вздовж трас і спеціальними тунелями та мостами для тварин, щоби вони не потрапляли під колеса.

Саме тоді замислився, як застосувати європейський досвід у рідному місті. Сергій впевнений, що Черкаси приречені на успіх — на таке ж життя, комфортне, як убудь-якому європейському місті. Тільки для цього необхідно, щоб владу представляли люди, які мають масштабне мислення, не займаються ситуативними питаннями для власного піару.

У міськраді Сергій планує працювати над розвитком інфраструктури, поліпшенням комунікацій, якості доріг – не тільки для транспорту, а й доріг біля будинків, під’їздів. Бачить необхідність облаштувати паркову зону у своєму мікрорайоні біля молокозаводу. Хоче працювати над тим, щоби в Черкасах з’явилося більше зелених насадженнь, прибиралося сміття.