Фракцiя Вiльних демократiв

Odarych
СЕРГІЙ ОДАРИЧ

лідер фракції Партії вільних демократів, екс-міський голова Черкас

Член комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, дерегуляції, бюджету, фінансів, тарифів та регуляторної політики

Округ № 25

Біографія
Народився Сергій Олегович 26 червня 1967 року в місті Ніжин Чернігівської області. Батько — Олег Миколайович — науковець, математик та фізик; мати — Надія Андріївна — теж науковець, фізик.

У березні 2006 року Сергій Олегович був обраний депутатом Черкаської міської ради. 17 листопада того ж року Одарич був обраний міським головою міста Черкаси.

При головуванні Одарича доходи бюджету міста Черкаси почали зростати. У місті активно розпочалася житлово-комунальна реформа: вводились побудинкові тарифи, почали створюватись ОСББ, запроваджувалась система звітів перед громадянами, проводилось скорочення штату семи РЕУ, а пізніше вони взагалі були перетворені в 3 міські Служби Утримання будинків (СУБ). В місті була проведена заміна старих тепломереж на сучасні ізольовані труби, а старі котельні замінено на нові автоматизовані. Після довготривалих переговорів місту вдалось отримати кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку на 11,2 млн євро, який було використано на запровадження енергозберігальних технологій. Вперше за останні роки дороги Черкас ремонтувались капітально з використанням геотекстилю, а вулиці освітлювались та прикрашались клумбами. Місто було вичищене від гральних автоматів, «пивнушок» та холодильних установок. Було створене комунальне підприємство «Дирекція парків», яке займалось облаштування парків міста їх задля відпочинку громадян. Щороку почали проводитись різноманітні фестивалі: «Крижталь», «Живий камінь», «Древляндія», «Черкаська смакота».

З червня 2007 року Сергій Олегович став почесним головою Партії вільних демократів, яка на сьогодні лишається єдиною партією в Україні місцевого рівня і не має центрального апарату в Києві.

У листопаді 2010 року Одарич був переобраний на другий термін. За час його другої каденції були відремонтовані такі головні транспортні магістралі, як вул. Смілянська, вул. Хрещатик, вул. Грушевського, просп. Хіміків, вул. Благовісна і Ільїна (Надпільна). Розпочалося масове утеплення бюджетних установ, проводилася заміна старих вікон на сучасні склопакети.

Працюючи на посаді міського голови в роки президентства Віктора Януковича, Сергію Олеговичу прийшлось зіштовхнутись із тиском «зверху», проти нього проводили брудні кампанії Як результат, 24 квітня 2013 року депутати Черкаської міської ради за ініціативи представників фракції Партії Регіонів проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови. На початку червня проти Сергія Одарича також було відкрито кримінальну справ за підозрою у заподіянні збитків міському бюджету через ніби порушення ним трудового законодавства. Однак рішенням Шевченківського районного суду із Сергія Одарича були зняті всі звинувачення.

17 червня 2014 року черкасці втретє доручили Одаричу виконувати роль міського голови. У листопаді 2015 року він програв вибори міського голови, але залишився депутатом міської ради – головою найбільшої фракції у міській раді. Нині Сергій Одарич займається бізнесом.
Дружина Анжела Августинівна— приватний підприємець.
Син Андрій та дочка Наталя.