Сергій ГАЛЯН

Учасник АТО, «кіборг», захисник Донецького аеропорту, студент Черкаського національного університету. 23 роки.
Освіта – незакінчена вища. Не одружений. Позапартійний.

Закінчив у Черкасах гімназію № 9. Потім вступив до Черкаського національного університету на факультет іноземних мов. Служив у Збройних силах України. Так розпорядилася доля, що був одним із захисників Донецького аеропорту. Це було вже після Іловайського котла, коли до аеропорту „днрівці“ стягнули усі свої сили. «Ці події справжньої, а не навчальної війни, загартували мене та дали неоцінений досвід, як для військової людини. А ще навчили цінувати життя!» — розповів Сергій Галян.

Нині він демобілізувався. Навчається в Черкаському національному університеті. Є бажання долучитися до вирішення проблем Черкас. Мама одного з його товаришів, що загинув в АТО, благословила його на це. А надихнула його приєднатися до команди «Вільних демократів» Ірина Топчій, директор гімназії № 9. У шкільні роки вона була його педагогом-наставником.

«У міській раді сконцентрую свої зусилля і вміння на допомозі тим, хто повернувся з війни. Цим людям після пережитого конче потрібна психологічна реабілітація. Потрібно створювати у Черкасах центр реабілітації та підтримки атовців. Це світовий досвід, але у нас така робота на загальнодержавному рівні лише тільки розпочинається. Хочеться зробити усе можливе для демобілізованих військових, щоб вони по поверненню у мирне життя не відчували себе «відпрацьованим матеріалом», — поділився планами Сергій Галян.

Він також готовий спільно з однодумцями з команди «Вільних демократів» Миколою Кудрявцевим і Олегом Роскопіним продовжити проекти з патріотичного виховання молоді, організації і проведення військових і медичних курсів. На його переконання, люди мають знати, як діяти у надзвичайних ситуаціях, як, приміром, зупинити кровотечу чи надати першу медичну допомогу. Перші напрацювання у цьому напрямку вже є. Варто їх розширити, залучивши військових, які були в зоні АТО, переконаний Сергій Галян.

Планує він приділити увагу і безпеці в Черкасах. «Я знаю, що таке війна. Такого не має повторитися в нашому місті. Увечері мами з дітьми мають гуляти у дворі, дітвора ганяти у футбол, жителі міста почуватися в безпеці. Питанню безпеки, патрулюванню, відеокамерам, освітленню варто приділити більше уваги. І відповідну програму ми вже розробляємо з однодумцями», — говорить Сергій Галян.