Володимир ГРИЦЕНКО

Директор баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». У травні 2014 року черкасці обрали його депутатом Черкаської міської ради по округу № 4 (район залізничного вокзалу та «Літака»). 44 роки.
Освіта – вища, педагогічна. Одружений. Голова міської організації Партії вільних демократів.

Володимир Гриценко – у минулому вчитель історії в школі № 18, завуч в ЗОШ № 17. Нині – директор баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи». У 2003 році Михайло Бродський і Сергій Одарич (на той час керівник «Темпу» і «ДОКу») запропонували йому розвивати баскетбольний рух у Черкасах. Одразу після створення клубу Володимир сконцентрував свої зусилля на розбудові потужної дитячої баскетбольної школи. Усі ці роки Володимир Гриценко крок за кроком перетворював наше місто на баскетбольну столицю України. Нині баскетбольний рух у Черкасах – це професійна команда «Черкаські Мавпи», яка грає в Суперлізі. Десятки вихованців «Мавп» виступають в українських і європейських клубах, понад пів тисячі дітей займаються улюбленим видом спорту в шкільних секціях. «Черкаські Мавпи» різних вікових груп ставали Чемпіонами України і навіть підкоряли Європу. Вихованець «Черкаських Мавп» Святослав Михайлюк нині грає в США в БК «Kansas Jayhawks».

Як депутат міської ради приділив значну увагу розв’язанню житлово-комунальних проблем жителів округу. Його «метод малих справ» є дієвим і ефективним. Маленькі справи – це вирішення локальних, але водночас важливих для людей проблем: ремонт лавок, обрізка аварійних дерев, прибирання несанкціонованих смітників, проведення спільних толок разом з мешканцями, відновлення спортивних та дитячих майданчиків, поточний ремонт доріг тощо.

Володимир часто пересувається по округу пішки та на велосипеді. Так зручніше, мобільніше, ближче до проблем та людей переконаний він. «Інколи люди дивуються, коли в їхній двір приїжджає людина в шортах, футболці, на велосипеді і каже: «Я ваш депутат», а потім ми разом ходимо з ними по двору, заглядаємо до підвалів та дахів. Для мене головне, щоб люди хотіли змін і активно долучались до вирішення своїх же проблем. Майже всі роботи по облаштуванню прибудинкових територій на окрузі, робилися спільно з жителями, майже всі парканчики, збивалися і ставилися жителями будинків», — розповів Володимир Гриценко.

Рік тому, коли він йшов до Черкаської міської ради, разом із мешканцями сформував передвиборний план дій. З 16 пунктів виконано 90%. Це облаштування дитячих та спортивних майданчиків, обрізка сухостійних дерев, ремонт доріг, облаштування зливової каналізації, яка допомагає прибрати вічне «озеро» з двору багатоповерхіки, налаштування режимів світлофорів по вул. 30 років Перемоги. Але найголовніше – це те, що йому разом із депутатським корпусом, колегами з фракції «Вільних демократів» вдалося розв’язати одвічну проблему озера на «Літаку». Кілька років тому під час капітального ремонту вулиці Смілянської за допомогою металошукача була виявлена зливова каналізація, похована під шаром асфальту. Був виконаний проект, досліджена «забута» каналізація, відремонтована і прочищена. Останній сильний дощ, який пройшов у Черкасах, майже «не залишив своїх слідів» на колі біля «Літака».

Володимир вважає, що роботи на цьому об’єкті ще не завершені та будує нові плани по облаштуванню та розвитку мікрорайону.