Сергій ГУРТОВИЙ

Директор і власник компанії «Вторинка», яка спеціалізується на зборі і переробці сміття. 50 років.
Освіта – вища, військова. Одружений. Партія вільних демократів.

Сергій Гуртовий у минулому був військовим. Навчався в Харківському вищому військовому авіаційному училищі. Служив у Білорусії. Там же пішов на пенсію у званні капітана. З 2000 року займається бізнесом. Проживає в Черкасах в районі площі 700-річчя.

Нині є директором підприємства «Вторинка», яке займається заготовкою та відправкою сміття на сміттєпереробні заводи. «Сьогодні, як ніколи важливо рятувати довкілля, причому з помітною користю для міста. Я багато був за кордоном, бачив як там організована робота зі збирання сміття, його сортування, вивезення і утилізація. Те, що є зараз в Черкасах – далеко до європейських критеріїв. Звісно зроблені певні кроки у цьому напрямку. Зокрема за час керування містом Сергієм Одаричем замінені всі старі сміттєві контейнери на нові, в приватному секторі запровадили нову систему вивезення непотребу», — говорить Сергій Гуртовий.

На його переконання, у цьому напрямку можна ще багато чого зробити. Це зокрема сортування сміття на побутовому рівні. Сергій Гуртовий неодноразово зустрічався з цього питання із міським головою Сергієм Одаричем. Була розроблена відповідна програма і конкретний план дій.

«Ми маємо сортувати сміття. Зараз люди не розуміють, чому вони мають тримати на кухні три різних відерця, витрачати час, щоб відкладати кожен вид непотрібу у окрему ємкість. На цьому ж можна заробляти! І людям треба пояснити, як це зробити і чому вони мають це робити. Необхідно об’єднати довкола цієї ідеї усіх операторів переробного ринку сміття в Черкасах», — розповів Сергій Гуртовий.

Його турбує і нинішній стан нашого сміттєзвалища, розташованого за 25 км від Черкас. Туди щодня сміття вивозить 50-60 автомобілів. Сміттєзвалище заповнене під вінець. За рік уже не буде де ховати відходи.
«Я переконаний, що наразі Черкасам дуже потрібна серйозна міська програма, яка б регламентувала процес збору та утилізації сміття. Мені вдалося у кризовий час втримати своє підприємство та зберегти робочі місця, що я вважаю невеличкою власною перемогою. У масштабах міста екологічні питання без підтримки більшості депутатів не вирішити. Тому я намагаюсь доносити свої думки до максимальної кількості людей — вода й каміння точить! Моя місія як депутата — лобіювати просування відповідних проектів, та реалізовувати їх у нашому місті», — зазначив Сергій Гуртовий.