Сергій ДЖОЛОС

Юрист, старший викладач, Черкаський факультет Національного університету «Одеська юридична академія», що по вул. Б. Вишневецького. 29 років.
Освіта – вища, юридична. Не одружений. Безпартійний.

Сергій Джолос походить із родини медиків. Його дід – Микола Гаврилович Джолос, – був відомим у Черкасах лікарем-гінекологом, а бабуся – Валентина Максимівна – працювала медсестрою в Черкаському обласному онкодиспансері. Батьки також медики. Вони врятували не одну тисячу життів жителів Черкас.

Сам Сергій вирішив стати юристом. Він іде до міської ради, щоб змінити саму систему управління. Зокрема, запровадити електронний документообіг і прискорити видачу необхідних документів та дозволів. Працюючи юристом на одному з черкаських підприємств він зіштовхнувся з тим, що поки отримаєш одну довідку, то інша вже втрачає термін. Тому доводиться знову і знову ходити по колу.

«Тоді я вперше серйозно замислився над необхідністю спрощення бюрократичних процедур і підвищення ефективності роботи органів влади. Необхідно запроваджувати електронний документообіг і принцип «мовчазної згоди». Принцип мовчазної згоди діє в багатьох розвинених країнах. Це коли, приміром, підприємець приходить в міську раду за отриманням дозволу і йому мають дати відповідь у визначений час. Або йому ґрунтовно відмовляють, або дозволяють. Якщо відповідь не дається, можна вважати, що дозвіл отриманий», — розповів Сергій Джолос.

За його словами, перші і реальні кроки до спрощення бюрократичних перепон у Черкасах уже зроблені. Член команди «Вільних демократів» Микола Кудрявцев у 2012 році створив Центр надання адміністративних послуг, де час на отримання різноманітних дозвільних документів скоротився в рази.

На переконання Сергія Джолоса, цю роботу треба продовжити і вдосконалити.