Володимир КРИЖАНІВСЬКИЙ

Вчитель у ЗОШ № 13, методист Департаменту освіти міськвиконкому. 33 роки.
Освіта – вища, педагогічна. Одружений. Позапартійний.

Закінчив школу № 13 у Черкасах. Вищу освіту здобував в Уманському педагогічному. Повернувся до Черкас, де пішов викладати у свою школу. У 2012 році перейшов працювати у методкабінеті при департаменті освіти. Це управлінська організація, яка об’єднує всіх учителів географії, економіки та природознавства міста. Роль методиста полягає в пошуку та застосуванні новітніх освітніх технологій, які повинні впроваджуватися у педагогічний процес в наших школах. Уже третій рік поспіль Володимир відповідає за організацію і проведення ЗНО у Черкасах.

Хобі у Володимира Крижанівського водночас цікаве і відповідальне – він пише статті до української Вікіпедії. «У 2008 я написав першу свою статтю – про «Дахнівку». 90% контенту у Вікіпедії по Черкасах створені мною. До речі, стаття «Черкаси» є одна з вибраних статей Вікіпедії – я вдосконалив її до рівня «виборної». Із часом так спрацювався з Вікі, що мене обрали до адміністраторів української Вікіпедії. Нас біля 25-30 осіб із усього світу. Адміністратор спостерігає, керує, управляє матеріалами. І я регулярно продовжую поповнювати цю світову інтернет-енциклопедію», — розповів Володимир Крижанівський.

Він упевнений, що Черкаси треба просувати в світі. І «Вікіпедія» — це перший крок. Коли про Черкаси знатимуть більше людей, сюди приїжджатимуть туристи. А туризм – це вже заробіток для бюджету, його жителів. Кожен турист зазвичай залишає 200-300 доларів в економіці міста: він живе в наших готелях, харчується в наших закладах громадського харчування, скуповується в магазинах. Чимало міст Європи і США йдуть таким шляхом. Черкаси так само мають стати туристичною родзинкою України, переконаний Володимир Крижанівський. Він упевнений, що необхідно відроджувати Туристичний центр, подібний до того які діють в Грузії. Там кожен турист зможе знайти необхідну для нього інформацію. Володимир вважає, що Черкаси – майбутня туристична зірка на карті України.