Віталій ЛАУТ

Підприємець, власник компанії Інтернет-провайдера «McLaut». 42 роки.
Освіта – вища, магістр управління проектами. Одружений. Позапартійний.

Закінчив у Черкасах школу № 9. Починаючи з восьмого класу його зацікавили мікрокалькулятори, які програмувалися. Вже згодом на станції юних техніків з`явились перші справжні комп`ютери. Віталій днями просиджував за цими комп’ютерами, вивчав мову програмування. Нині його захоплення перетворилося в успішний бізнес-проект, який вийшов за межі Черкаської області.

У 90-х роках займався різним бізнесом. Але його серце прагнуло до програмування. У 2001 році заснував компанію «McLaut». «Я дійсно отримую колосальне задоволення від того, що роблю. У свій час мої рідні були категорично проти цього. Переймалися, що робота з комп`ютерами зіпсує зір та вплине на здоров`я, але це мене не зупиняло», — говорить Віталій Лаут.

Він зізнається, що нині отримує позитивні емоції, коли у систему включаються нові райони, міста або населені пункти, які до цього не знали що таке Інтернет. Ще кілька років тому компанія «McLaut» стала найбільшим Інтернет-провайдером у Черкаській області. Нині до мережі додалися такі міста, як Золотоноша, Сміла, Канів, Ватутіне, Звенигородка, Переяслав-Хмельницький та інші. Компанія «McLaut» на цей час створює мережу кабельного телебачення у м. Черкаси, і незабаром мешканці мікрорайону «Митниця» отримають цікаву пропозицію щодо послуг кабельного телебачення.

Віталій Лаут та компанія «McLaut» роблять свій внесок в соціальні проекти для громади міст, в яких є покриття мережі «McLaut». Так, в Черкасах безкоштовно підключено та безкоштовно надаються послуги всім комунальним підприємствам і закладам міста, медичним закладам, школам та дитячим садочкам, правоохоронним органам, людям з фізичними обмеженнями. Завдяки компанії «McLaut» створено багато вільних Wi-Fi точок доступу до мережі Інтернет.

Так компанія «McLaut» забезпечила доступом до мережі Інтернет спеціально побудований для дітей з особливими потребами будинок за адресою вул. Конєва, 15/1. 53 мешканці цього будинку отримують послуги доступу до мережі Інтернет безоплатно.

«Свого часу ми спілкувались з директором КП «Дирекція парків» Миколою Бондаренком, який є членом команди «Вільних демократів», на тему облаштування Wi-Fi зон у парках та місцях відпочинку. Зараз ми на фінішній прямій і скоро в парку «Ювілейний» можна буде скористатися вільним доступом за допомогою Wi-Fi до мережі Інтернет», — розповів Віталій Лаут.

Віталій Лаут та компанія «McLaut» є учасником проекту „Безпечне місто“. Вони надали безкоштовний доступ до відеокамер вуличного спостереження муніципальній інспекції та черговій частині обласного управління міністерства внутрішніх справ.

Свого часу компанія була задіяна у міському проекті, який запропонував реалізувати Сергій Одарич. Це було спостереження через відеосистеми за сміттєвими майданчиками. На той час це було актуальним, адже в місті було близько півсотні несанкціонованих смітників. Люди зносили туди всілякий непотріб. Через відеокамери муніципальні інспектори фіксували порушення, знаходили самого порушника і вручали протокол. Згодом, коли команда Сергія Одарича запровадила сучасну систему вивезення сміття від приватного сектора, сміттєзвалища зникли.

Віталій Лаут йде до міської ради, щоб змінити існуючу систему надання послуг міською владою – запровадити електронний документообіг та систему електронних торгів. Зараз за законодавством, роботи до 1 млн грн не потребують проведення тендерів. Тому директори департаментів можуть на власний розсуд укладати договори навіть за завищеною ціною з будь-яким підприємством в межах цієї суми. З цього приводу виникало вже чимало скандалів. Віталій Лаут пропонує зробити відкритий тендер – електронні торги. Щоб була конкуренція, і бажаючі могли відслідкувати цінові пропозиції кожного учасника. Чесність та прозорість завдяки Інтернету – це пропозиція Віталія Лаута.