Оксана МЕЛІКОВА

Підприємець. Голова комітету самоорганізації населення мікрорайону «Богданівський». 43 роки.
Освіта – вища, економічна та технічна. Має чоловіка і трьох доньок. Позапартійна.

У травні 2014 року жителі Черкас – округ № 18 (центральна частина міста, мікрорайон «Митниця») – обрали Оксану Мелікову депутатом міської ради. Людина бізнесу – сама створила свою власну справу з «нуля». Займає активну громадянську позицію. Є головою комітету самоорганізації населення «Богданівський».
Як депутат міської ради приділила значну увагу допомозі армії, роботі з дітьми та розвитку їхньої особистості.

Торік на базі комітету самоорганізації населення розміщувався філіал «Черкаських павучків», які плели сітки для наших військових у зоні АТО. Згодом їм знадобилося більше місця, тому вони переїхали в приміщення сусідньої школи. У Комітеті збирали допомогу для наших військових і передавали у волонтерські організації.

Оксана Мелікова разом із керівником гуртка «Коло друзів» Лесею Побиванець третій рік поспіль проводить у мікрорайоні свято «Барвисті віночки». Святкування стало вже традиційним, у ньому беруть участь сотні дітей. Обирають кращий вінок у кількох номінаціях: український, креативний, весняний, «Богданівський». Також визначають найдовшу косу та сучасного козаченька.

За її ініціативи організований буккросинг – безкоштовний обмін літературою. Кожен, хто бажає почитати цікаву книжку, може завітати в приміщення комітету, залишити там свою і взяти іншу. Такий обмін діє вже більше року. Сотні мешканців мікрорайону в такий невимушений спосіб обмінювалися літературою.

Для дітей округу була відкрита «Чарівна кімната». Ідея народилася в грудні минулого року напередодні різдвяних свят. Перепусткою до кімнати стає листівка від батьків. У «Чарівній кімнаті» вони розповідають про те, чим їхня дитина особлива, які її сильні сторони такращі якості, за які успіхи дитини радіють та чого бажають у майбутньому. «Кожні мама чи тато безмежно люблять свою дитину, знають, що вона в них найкраща, але часто не задумуються про її особистісні риси. Я прагну, щоб батьки говорили своїм дітям, як вони ними пишаються. Хочу, щоб рідні хвалили і виділяли щонайменші досягнення своєї дитинки. Поки ми з батьками з’ясовуємо найбільш яскраві риси дитини, малеча гуляє кімнатою і обирає собі подаруночок», — розповідає Оксана Мелікова.

За її ініціативи і за фінансової підтримки членів команди «Вільних демократів» були облаштовані два дитячих майданчики у дворі будинків Шевченка, 305 та Фрунзе, 133. Оксана розповідає, що на ці майданчики люди очікували давно і з радістю виходили допомагати будівельникам.

Оксана Мелікова має намір продовжити роботу на окрузі. У її планах – реконструкція аварійних сходів на спуску по вул. Пастерівський, встановлення дитячих майданчиків у кількох дворах, ремонт вулиці Гоголя і Р. Люксембург, проведення цікавих і пізнавальних заходів для дітей.