Інна МИХАЙЛЮК

Учитель біології в ЗОШ №10. Член міського екологічного клубу «AQUVA».
Освіта – вища, педагогічна та юридична. Одружена. Безпартійна.

Уже понад 20 років свого життя присвятила роботі в школі, яку почала одразу після студентської лави. Учительство – її покликання. Завжди намагається розкрити потенціал своїх учнів і зробити навчання цікавим. Прагне дати школярам не просто теоретичні знання з біології, яку викладає, а й привити любов до природи. Вчить своїх учнів берегти екологію. Тож разом із ними бере активну участь практично в усіх міських екологічних заходів, серед них — «Збережи первоцвіти», «Збережи ялинку», «Бережи воду» тощо.

Із 2006 до 2013 року була керівником Всеукраїнської екологічної експедиції, яка базувалась у Канівському заповіднику. Учасник міського екологічного клубу «AQUVA», відомий у Черкасах своїми флеш-мобами та іншими цікавими заходами, спрямованими на збереження природних ресурсів. «Можна вважати, що моє громадське навантаження теж тісно пов’язано з педагогікою», – каже Інна.

Інна Михайлюк не тільки успішний педагог, а й щаслива мама. Її син – Святослав – гравець «Черкаських Мавп» ще від початку заснування команди. Завжди підтримувала сина в прагненні самореалізуватися в спорті. «Відтоді, як син пішов до другого класу і почав свою спортивну кар’єру до виповнення 18 років, ми з батьком були повністю підлаштовані під його ритм життя. Мабуть, без нашого розуміння та підтримки йому було б набагато важче досягти того успіху, якого він власне досяг. Син тримав і нас в тонусі», – розповідає Інна.

Через сина познайомилася з членом команди «Вільних демократів» Володимиром Гриценком – із ним доводилося вирішувати низку організаційних питань діяльності цього відомого баскетбольного клубу. А вже на одному з матчів познайомилася й з лідером команди Сергієм Одаричем. Їй, серед іншого, до вподоби його достатньо сміливий та амбіційний проект «Черкаси – столиця баскетболу», який дозволив у нашому місті виховати зірок цього виду спорту.

Нині Святослав Михайлюк грає в США, в Канзасі. Є членом збірної України з баскетболу.

Сама ж Інна йде до міської ради, щоб продовжити робити те, чим вона нині живе – рятувати довкілля. Для цього слід формувати екологічну культуру й свідомість у людей. Для цього – розробляє програму відповідних заходів. Їй імпонує розпочата міським головою Сергієм Одаричем ініціатива роздільного збору побутового сміття та підхід у збиранні сміття в приватному секторі. Вважає, що ці ідеї слід розвивати далі. На сьогодні в місті потреба збільшувати кількість різноманітних екологічних проектів, які б дозволяли розвивати напрям – «Чисте місто».

У цьому напрямку планує співпрацювати з іншим членом команди Одарича – Сергієм Гуртовим. Він хоче докласти зусиль для того, аби призвичаїти людей до необхідності сортування сміття. На думку Інни Михайлюк, вона б могла долучитися до цієї роботи як освітянка. Адже робити це варто в тому числі і через шкільні програми.

«Я вважаю за потрібне вести з населенням просвітницьку роботу, яка мені є дуже близькою, щодо екологічної свідомості городян. Нині потрібно прищепити людям думку, що чисте довкілля залежить від кожного з нас. Не смітити у рідному місті – не викидати на тротуар, на пляжах, у парках сміття – це елементарно. Але, на жаль, не всі цього дотримуються. Ми маємо більше уваги приділити екологічному вихованню молоді. Ще з зовсім маленького віку», – наголосила Інна Михайлюк.