Олександр НАГОРНИЙ

Вчитель фізики і математики в школі № 17, президент міської громадської організації „Країна Баскетболія”, 49 років. Освіта – вища, педагогічна. Одружений. Партія вільних демократів.

Олександр Нагорний вчитель фізики і математики. Працював в школі № 30, потім – у колегіумі «Берегиня». Нині викладає ці предмети в ЗОШ № 17. Олександр зізнається, що він «не стереотипний учитель математики — із портфелем, в окулярах і пачкою зошитів». Разом із колегами і вихованцями школи полюбляє піти у спортзал та зіграти у волейбол або футбол.

«Повірте, ставлення до вчителя — спортивного, здорового, веселого — стає зовсім іншим. Я часто є суддєю на матчах української суперліги з баскетболу. Коли мої учні бачать мене по телевізору, це теж певним чином змінює їхнє ставлення до наставника. Та й мені набагато легше знайти з ними спільну мову.», — розповідає Олександр Нагорний.

Він є одним із засновників баскетбольного руху в Черкасах. Разом із Олександром Голинським і Володимиром Марченком 12 років тому задумали провести чемпіонат міста з баскетболу. Вирішили спершу зібрати команду та заявитися у найнижчу лігу чемпіонату України. Олександр — підполковник-пожежник — пішов до Академії пожежної безпеки до тодішнього ректора Миколи Шкарабури, який завжди підтримував спорт. На перший виїзд дали автобус.

У Шостці виграли кілька ігор. Тоді Микола Шкарабура заявив: „Потрібно великий черкаський баскетбол підтримувати“. Сам тоді були закладені перші цеглини професійного баскетбольного руху в Черкасах.
Згодом Олександр Нагорний познайомився із Сергієм Одаричем – на той час керівником ДОКу. Сергій Олегович захопився ідеєю впровадження в Черкасах великого баскетболу і перетворення Черкас на столицю баскетболу. Можна вважати, що в ті роки народжувалися «Черкаські мавпи».

Із 2005 року очолює міську громадську організацію „Баскетбольний клуб „Країна Баскетболія”, яка опікується розвитком дитячого та юнацького баскетболу в місті й області. Нині в Черкасах баскетболом займається понад 500 дітей. Вихованці клубу входять до складу збірної України з баскетболу. «Черкаські мавпи» різних вікових груп виграють Чемпіонат України і навіть грають в Європі. Вихованець «Мавп» Святослав Михайлюк нині грає в Канзасі.

Відсутність сучасного залу для грив баскетбол, вважаю, проблемою №1. На жаль, поки що не вдається довести до логічного завершення капітальний ремонт спортивного залу у школі №34, де було відкрито три спортивних класи.

«Я впевнений, що мер повинен мати потужну більшість у міській раді. Бо тільки там можна протистояти тим явищам, які дратують усе місто, а саме штучному протистоянню між головою та секретарем міської ради. Міська рада має вирішувати питання життя міста, а не вдаватись до політичних „битв“. Я хотів би продовжувати розпочате щодо розвитку та доступності спорту у Черкасах. Планів у мене щодо розвитку спорту багато. Учитель-наставник досягає більшого, коли діти йдуть далі за ним. Майбутні покоління мають досягати більшого, ніж ми. Ми ж маємо цьому лише сумлінно сприяти», — розповів Олександр Нагорний.

Як людина небайдужа до розвитку спорту, у місті він намагається розширити свої повноваження та мати ширший вплив на можливість допомогти саме черкаському спорту у всіх його багатогранних проявах.