Максим ПАНАСЕНКО

Юрист, адвокат, член комітету самоорганізації населення «Центральний». 42 роки.
Освіта – вища, юридична. Одружений. Позапартійний.

Максим Панасенко виріс у Черкасах. З дитинства був активним: полюбляв спорт, грав у шкільний КВК. Мріяв стати військовим. Обрав Нахімовське військове училище, але, на жаль, не добрав кількох балів й не пройшов за конкурсом. Потім у 1990-му ще раз спробував піти військовим шляхом — склав вступні іспити до Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе. І знову – не пройшов. Тому повернувся до Черкас і пішов працювати на завод Хімреактивів.

Після армії зайнявся підприємницькою діяльністю – торгував меблями. «Продаж м’яких меблів на той час було справою непростою – товар привозили з-за кордону, доводилося розмитнювати його. Але все це давало життєвий досвід, вчило науці спілкування з людьми, вмінню вирішувати різноманітні робочі ситуації», — розповів Максим Панасенко.

У 2006 році поступив до Київського університету внутрішніх справ і в 2011 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю «правознавство». Через два роки склав іспити і отримав адвокатське посвідчення.
По роботі йому часто доводиться зіштовхуватися з юридичними, земельними питаннями. Доводиться занурюватися в правові тонкощі тієї чи іншої справи.

На юридичній ниві познайомився і з членами команди Одарича — Наталією Даньковською (під час виборчої кампанії) та Миколою Кудрявцевим, депутатом від партії «Вільних демократів».

З 2013 року є членом Комітету самоорганізації населення «Центральний». Комітет займається допомогою населенню. «Люди звертаються сюди зі своїми проблемами, а я як юрист надаю безкоштовні консультації. Питання бувають різні – і земельні, й з отримання спадщини чи пільг. Іноді буває досить скерувати літню людину до потрібної інстанції, і її проблема вирішується. Дуже приємне відчуття, коли тобі вдається допомогти людям», — розповів Максим.

Він, як і більшість його колег, — голови, секретарі і члени комітетів самоорганізації населення – вирішують проблеми містян «методом невеличких справ»: де відремонтувати під’їзд, де полагодити покрівлю, а де змусити комунальні служби відновити тротуар чи пофарбувати дитячий майданчик.

Він йде до Черкаської міської ради, щоб розширити повноваження комітетів самоорганізації населення, створити мережу спортивних секцій за місцем проживання, де зможуть займатися улюбленим видом спорту, як діти, так і люди похилого віку. «У нас є приміщення комунальної власності в Черкасах. Їх багато. Роками Департамент економіки не може здати їх в оренду. Чому не використати ці приміщення для того, щоб там були створені різноманітні гуртки, секції, щоб люди збиралися, спілкувалися?» — питає Максим.
Відповідну програму він уже приготував і пропонуватиме її на розгляд нової міської ради.