Історія Партії вільних демократів

«Партія Вільних Демократів» — сучасна українська політична партія. Зареєстрована 2 листопада 1999 року. Керівники партії – Олександр Георгійович Згіблов.

Партія була створена в жовтні 1999 року як політична партія «Яблуко». Головою партії було обрано народного депутата Віктора Чайку. В грудні того ж року у Верховній Раді було створено депутатську групу партії у складі — Віктор Чайка, Михайло Бродський, Юрій СахноСергій ПотімковСергій ПодгорнийАнатолій ЛитюкВіктор Ткачук. У вересні 2000 року в парламенті було створено фракцію партії, чисельність якої була від 14 до 19 осіб.

На виборах до Верховної Ради 2002 року партія отримала 1,15% голосів. Це не дозволило партії потрапити до парламенту.

«Яблуко» брало участь у виборах до парламенту 2006 року у складі «Батьківщини», на дострокових парламентських виборах 2007 року — самостійно, вже як Партія Вільних Демократів (ПВД), однак не потрапила до парламенту, набравши близько 0,2% голосів виборців.

Голова Партії вільних демократів Олександр Згіблов, депутат Черкаської міської ради, керівник корпорації «Група Венето» (м. Черкаси), керівник фракції Партії вільних демократів у Черкаській міській раді.